Усні історії в художній практиці

Львів’ян і гостей міста запрошують на відкриття виставки “Восток-Дім”

Сьогодні, 20 лютого, о 18.00 в Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія терору” (просп. Чорновола, 45-г, Барак №2) відбудеться відкриття виставки проекту “Восток-Дім. Усні історії в художній практиці”.
Проект представляє історії людей, які під час конфлікту на сході України залишилися жити в прифронтовій смузі Донбасу. В цих історіях учасники проекту розповідають про свій дім і його значення в їхньому житті.
Мета проекту – інтегрувати історії очевидців конфлікту в культурну пам’ять українського суспільства і створити поле для багатопланового діалогу та обговорення складних питань, пов’язаних із нинішнім конфліктом.
Багатьом людям, котрі живуть далеко від зони бойових дій, важко зрозуміти мотиви, через які жителі прифронтової смуги відмовляються залишати свої домівки, незважаючи на постійну загрозу життю. Тенденція ділити суспільство, використовуючи категорії “патріоти” і “сепаратисти”, не залишає місця нюансам сприйняття і співучасті, часто робить жителів прифронтової смуги “невидимими” представниками українського суспільства. Виставка допоможе зрозуміти, що таке дім для людей з різним досвідом – переселенців із зони конфлікту, жителів прифронтової смуги і тих, що все життя прожили на одному місці під мирним небом.
Матеріал зібрали в прифронтовій смузі Луганської області в період із грудня 2016-го по червень 2017 року. Над проектом працювали Віктор Засипкін, Юлія Кішенко, Юлія Філіп’єва, Дар’я Цимбалюк і благодійний фонд “Восток – СОС” у партнерстві з “Одіссея Донбас”. Роботи надрукували в рамках проекту за підтримки Українського жіночого фонду.
Виставку можна оглянути до 30 квітня із понеділка по п’ятницю з 10.00 до 18.00.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.1255 / 4.07MB / SQL:{query_count}