Три королі в житті Зоряни Гарбар

“Арт галерея мадам Пальмгрен” запрошує оглянути виставку живопису львівської художниці

Учора, в День закоханих, у “Арт галереї мадам Пальмгрен” (вул. І. Федорова, 8) відкрили персональну виставку “Три королі в моєму житті” львівської художниці Зоряни Гарбар. До експозиції ввійшли твори абстрактного, експресивного, фігуративного живопису. Кураторкою виставки є Зоріана Мірус, а музичну прелюдію до відкриття гостям вечора подарував гітарист Тарас Мазур.
Свою авторську виставку Зоряна Гарбар присвячує темі кохання, яке, на її думку, усюди: в кольорах, домінантом яких є червоний, в експресії, коли певною, зокрема чорною, лінією підкреслюються ті чи ті акценти переживань. Великий вплив на її творчість мали такі німецькі експресіоністи, відомі світу мистецтва, як Ернст-Людвіг Кірхнер, Еміль Нольде, Макс Пехштайн.
Експозиція налічує більш ніж тридцять робіт різного періоду творчості. Цікаві самі назви картин – “Холодно без Тебе”, “Хочу Тебе більше”, “Ти прекрасна, це правда”, “Візьми мене в свої обійми”, “Три королі в моєму житті”, у яких відчувається і пристрасть, і нові почуття, і закоханість. Яскраві картини, як казав колись мистецтвознавець А. Дорош, “написані з чоловічим темпераментом і хуліганською жилкою, уповні професійно витримані, композиційно і колористично, і... суто індивідуальні”.  Відштовхуючись у своїх шуканнях від спадщини класиків новітнього мистецтва, зокрема постімпресіоністів і фовістів, Зоряна Гарбар шукає власних засобів виразу, співзвучних часу.
Зоряна Гарбар народилася в місті Сколе Львівської області. До 1987 року навчалася у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва на факультеті “Інтер’єр та обладнання”. Її викладачами з фаху були такі знані митці, як Карло Звіринський, Мирон Яців, Юрій Скандаков. Мисткиня є членкинею Національної спілки художників України. Учасниця 20 персональних виставок в Україні та Німеччині, 123 групових виставок в Україні та за кордоном (Польща, Канада, Німеччина, Бельгія, Італія, Бразилія, Франція, Угорщина, Словаччина, Ізраїль, Іспанія, Румунія, Литва). Лауреатка Міжнародного “Осіннього салону” 2000 року у Львові. Колекція з 28-ми її робіт зберігається в Музеї сучасного мистецтва у Києві. Більшість робіт авторки – в приватних колекціях України, Америки, Австралії, Південної Кореї, Німеччини та Франції.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2829 / 4.07MB / SQL:{query_count}