“Найщемкіше, що я чув, це поняття “Небесна сотня”

У музеї “Територія терору” триває виставка проектів студентських робіт “Майдан: простір творчості”

До 3 лютого у меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія терору” можна оглянути мандрівну виставку “Майдан: простір творчості”. Це проекти студентських робіт Навчально-творчої майстерні графічного дизайну професора Віталія Шості Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, створені у часи Революції Гідності. Виставку доповнюють оригінальні експонати з фонду Національного музею Революції Гідності.
У експозиції “Майдан: простір творчості” – 74 проекти. До неї ввійшли “Карби Майдану” – експериментальний артбук із металу. За концепцією авторки Віри Риліної, цей проект співвідносить міць і вагу слова з такими ж характеристиками металу. Серія “Автограф Майдану” складається з акцидентних абеток, у яких авторка Ольга Кисельова використовує прототипи шрифтів, застосовуваних “майданівцями” в різний спосіб і на різному матеріалі. “Апостоли гідності. Відважний щит України” об’єднали 12 плакатів від Марини Шевчук зі щитами, які є уособленням захисників Майдану поряд зі священними гаслами-посланнями, що стали сенсом життя героїчних оборонців. У серії плакатів “Це – медіавійна” Марина Лукашенко викриває цинічну політику Росії у використанні інформаційної зброї, яка деформує свідомість населення передусім країни-окупанта. А ще на виставці представлені календарі та плакати на тему Майдану, які викривають російську інформаційно-військову агресію.
Працювати над представленими проектами студенти почали в революційний час. Попри те, що вже півроку кожен із них мав затверджену персональну тему дипломної чи курсової роботи, викладач Віталій Шостя запропонував усім своїм вихованцям тему Євромайдану.
“Якщо говорити про креатив, то найщемкіше, що я чув, це поняття “Небесна сотня”. У ХХ столітті не знаю влучнішої назви. У розпал подій я запропонував студентам облишити попередні теми і випробувати в дипломних та курсових творах не застосовувану досі методичну концепцію: ідея – єдина на сприйняття і розробку кожного студента. Це Революція Гідності, а аспектна позиція – на вибір автора, – пояснює Віталій Шостя. – Ретельно досліджувалося усе пов’язане з Майданом. Зображення на стінах, на склі вітрин, на оборонних обладунках, на іржавій блясі, на брезенті наметів, на шматках паперу... Також вирізані, викувані, зварені, склепані, зшиті, збиті об’єкти. І все це – в дивовижній естетиці наївної відвертості, народної справжності, наснаженості та піднесення завдяки творчій самореалізації”.
Проект доповнюють оригінальні експонати з фонду Національного музею Революції Гідності. Протягом 2018 року виставку “Майдан: простір творчості” експонували в Києві, Одесі, Мелітополі та Хмельницькому. А у Львові її можна буде оглянути до 3 лютого.
“Музей “Територія терору” і далі досліджує різні аспекти Революції Гідності як феномену і рушія змін в українському суспільстві. Мистецтво стає потужним інструментом для документації історичних подій для майбутніх поколінь, – каже директорка музею “Територія терору”  Ольга Гончар. –  Нам цікаво, яким чином митці відчувають та осмислюють почуття людини в часи революційних зрушень при найбільшій амплітуді турбулентності, коли життя межує зі смертю, зникає почуття страху і загострюється почуття патріотизму, відбувається самоідентифікація”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7585 / 4.1MB / SQL:{query_count}