Дивитися, надихнутися, подорожувати

12 фільмів, які можуть змусити відправитися в мандри

Стежки
Tracks

Екранізація біографічного роману мандрівниці Робін Девідсон, яка в 1977 році перетнула Австралійський континент. На це їй знадобилося дев’ять місяців. Дівчину супроводжували лише чотири верблюди і собака. Щоправда, час від часу Робін відвідував фотограф з журналу National Geographic, з яким у неї навіть стався короткий роман посеред пустелі. Саме репортажі останнього зробили з безстрашної мандрівниці зірку світового масштабу. Адже протягом усього шляху Робін не раз доведеться зіткнутися з труднощами і різноманітними небезпеками, проте незважаючи ні на що, вона може все подолати і успішно завершить свою захоплюючу подорож... А світ дізнався, що в житті завжди є місце для подвигу.

Щоденники мотоцикліста
Diarios de motocicleta

“Щоденники мотоцикліста” – стрічка про Ернесто Че Гевару. Однак не про його революційну діяльність, а про мандри Ернесто та його друга Південною Америкою. Існує версія, що на цю подорож Че Гевару надихнув Григорій Сковорода і його мандри Україною. 
Герої фільму проїдуть понад 8000 км, дізнаються багато нового про свій рідний континент, його природу та людей. З одного боку, це звичайне road-movie, з іншого – шлях становлення людини, яка згодом змусить говорити про себе весь світ. Яка від вражень, отриманих під час подорожі, захоче змінити все. І не лише в своєму, а й в житті багатьох інших людей.
Основою для фільму послужила книга спогадів Че Гевари “Подорож на мотоциклі”, а також записки його друга Альберто Гранадо і матеріали, отримані від вдови Алейди Марч. Сам 80-річний Альберто Гранадо з’являється в одній з фінальних сцен фільму.

Подорож Гектора у пошуках щастя
Hector and the Search for Happiness

Головний герої цієї стрічки – чесний та добросовісний психіатр Гектор, якому щодня доводиться вислуховувати людей, що вважають себе нещасними. Він намагається навчити людей жити правильно, отримувати від життя задоволення. Але з кожним днем все ясніше розуміє – сам він цього робити не вміє. Рік за роком життя минає, залишаючи тільки нездійснені надії. Але вчасно отямившись, він вирішує відправитися в подорож і зрозуміти, що ж таке щастя.
Це історія про те, що щастя у нас під боком, але деколи, щоб це зрозуміти, нам необхідно відправитися в мандри на його пошуки.

Таємне життя Волтера Мітті
The Secret Life of Walter Mitty

Римейк стрічки 1947 року режисера Нормана Маклауда вийшов, на диво, дуже гарним. Обидва фільми зняті за однойменним оповіданням Джеймса Тьорбера, тільки в кінокартині 2013 року дію перенесли в 21 століття. 
Співробітник відділу ілюстрацій журналу Life Волтер Мітті нудьгує на роботі і таємно зітхає по своїй колезі, зате в мріях несеться в космічну далечінь і уявляє себе то запеклим мандрівником, то справжнім Казановою. 
Все змінюється, коли власники журналу вирішують видавати його тільки в Інтернеті. На обкладинку останнього друкованого випуску має піти фото провідного плівкового фотографа журналу, але Мітті не знаходить в надісланих негативах того самого кадру. Головному герою нічого не залишається, окрім як відшукати автора знімка – за цим він і відправляється в пригоду, яке повністю змінює його життя.
Мальовничі Ісландія, Гренландія, Гімалаї – від яскравих пейзажів цієї картини захоплює дух! І це напевно найголовніше в стрічці, адже в мріях ми можемо уявляти чимало, однак в реальності все може бути значно цікавіше.

Дика 
Wild

І ще одна самотня дівчина в дорозі... І теж екранізація біографічного роману, цього разу – американки Шеріл Стрейд “Дика. Небезпечна подорож як спосіб знайти себе”. Після смерті матері та розлучення головна героїня картини Шеріл втрачає будь-яку надію на щастя і вирішує самотужки пройти частину Тихоокеанської стежки – по найвищих хребтах Сьєрра-Невада і Каскадних гір. Чи позбавлять її душевних мук випробування, які зустрінуться на шляху довжиною в 1770 км? Стежити за тим, як дівчина долає неймовірні перешкоди, – видовище для очей і їжа для розуму.

Тепер я йду в дику далечінь
Into the Wild

Реальна людина. І реальна історія. Крістофер Маккендлес – спадкоємець американського мільйонера. Ледь закінчивши навчання, розпродає все майно, перераховує гроші на благодійність і відправляється мандрувати. Два роки під ім’ям Олександр Супербродяга він подорожує по Мексиці і США. Будні автостопу, трекінг гірськими стежками, сплав на каяку по Великому каньйону, самостійне життя посеред дикої природи Аляски... Фінал фільму, знятого зовсім непростим режисером і актором Шоном Пенном, змушує замислитися про природу свободи, самотності та соціальних зв’язків. Адже рано чи пізно будь-який мандрівник розуміє просту істину: “Щастя існує лише тоді, коли його є з ким розділити”.

Еверест
Everest

Про альпіністів і їхнє нелегке життя знято безліч прекрасних і жахливих кінофільмів. Але стрічка “Еверест” має особливу родзинку. При підкоренні найвищої гори планети є жорстокий неписаний закон – кожен сам за себе. Якщо у когось не вистачило сил на спуск, його просто кидають. Схили Евересту всипані десятками таких кинутих тіл.
І тим неймовірніші події, які відбулися тут 11 травня 1996 року, що лягла в основу фільму. Тоді через помилки організаторів за один день на Евересті загинуло вісім осіб. І хоча рятувати людей на цій горі не прийнято, казахський альпініст Анатолій Букреєв в той день особисто спустив вниз трьох осіб. Його подвиг став легендою Евересту. Тож інколи варто таки порушувати правила, аби врятувати чиєсь життя.

Їсти, молитися, кохати 
Eat Pray Love

Екранізація автобіографії Елізабет Гілберт “Їсти, молитися, кохати: Один рік з життя жінки в подорожі по Італії, Індії та Індонезії в пошуках ВСЬОГО”. Після розлучення з коханим, головна героїня розуміє, що живе не своїм життям. Щоб повернути собі себе, вона відправляється в подорож, яка допомагає їй заново навчитися насолоджуватися моментом, вірити в світлі вищі сили і відчувати гармонію зі світом. Ця стрічка не лише про подорож до Італії, Індії та на Балі, але, в першу чергу, про подорож до самого себе.

Кон-Тікі
Kon-Tiki

Інколи подорожуючи, варто ставити якусь мету. Ален де Боттон в книзі “Мистецтво подорожувати” пише: “У будь-якого мандрівника, що відправляється в дослідну експедицію, є величезна перевага перед звичайним туристом”. Саме про це стрічка “Кон-Тікі”, про славетну подорож норвежця Тура Геєрдала та його однодумців на тростинному плоті через Тихий океан, здійснену в 1947 році.
Кон-Тікі – ім’я міфологічної істоти, яка, за полінезійськими легендами, припливла зі сходу і стала пращуром усіх полінезійців. Геєрдал був упевнений, що острови Полінезії спочатку були заселені вихідцями з Південної Америки. І успішно це довів, подолавши 7000 км за 100 днів на плоті, зробленому за технологіями, якими ще користувалися стародавні інки.
Під час експедиції був знятий документальний фільм, що отримав в 1952 році “Оскар”, а книга Геєрдала про цю історичну подорож була перекладена 70-ма мовами і розійшлася загальним тиражем в 50 млн екземплярів.
Гігантські кити, сутички з голодними акулами, грозовий шторм – фільм “Кон-Тікі” про красу нашого світу, можливості людей, про їхню силу, про ідеї відкривати невідоме.

Світло навколо
Everything Is Illuminated

Подорожуючи світом, не варто забувати і про рідні землі. Українські краєвиди можна побачити в стрічці “Світло навколо”. В кінокартині молодий американський єврей-колекціонер відправляється на пошуки жінки, яка в роки Другої світової війни врятувала його діда від нацистів в українському містечку Трохимбрід. Супутниками в цій подорожі стають дивакуваті одесити. Джонатан хоче знайти Трохимбрід (містечко було знищене), але не знає точно, де це є, не знають цього і його місцеві провідники. А весь трагіфарс будується на тому, що знання іноземної мови у всіх на низькому рівні.

Автостопом по галактиці
The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy

Космічний туризм наразі лише в початковій стадії, однак це не значить, що немає стрічок на цю тему. “Автостопом по галактиці” (точніше, “Путівник по Галактиці для космотуристів”), комедійна картина, знята за романом Дугласа Адамса. Головний лейтмотив як книги, так і кіноадаптації – це звичайнісінький бюрократизм, через який несподівано для всіх жителів Землі виявилося, що їхня планета – лиш прикра перешкода на шляху галактичної траси і підлягає знесенню. Однак одночасно в картині можна побачити і інші не менш важливі речі. Насамперед це те, що варто інколи перед поїздкою почитати довідники, що за кордоном (або за межею планети) діють свої правила, якими теж слід цікавитися, аби не порушити закон. Ну а найголовніше, що будь-яка подорож має завершитися поверненням додому.

Самсара
Samsara

А на завершення, одна з найкращих документальних стрічок “Самсара”.  Це півторагодинна подорож по найдивніших місцях планети (всього у фільмі покажуть 25 країн на 5 континентах). Священні родючі землі та мудрі пустелі, прославлені святі місця і промислові центри, зони стихійних лих, повеней, ураганів, землетрусів, або навпаки благополучні та спокійні континенти... “Самсара” або “Сансара”, в перекладі з древньої мови ведичної культури, означає “мандри” або “кругообіг народження і смерті в кармічних світах”. І занурившись в цю стрічку, можна геть втрати зв’язок з реальністю і стати частиною самсари.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.9401 / 4.21MB / SQL:{query_count}