Мистецтво без обмежень

У Львові та Вінниці британські перформери проведуть інклюзивні лабораторії

Британська рада в Україні, провідна танцювальна компанія Candoco і благодійна організація “Непротоптана стежина” об’єдналися, щоб провести у Львові спільну триденну професійну лабораторію. Вона стане унікальною можливістю для танцівників, акторів, перформерів з інвалідністю та без неї, аби зібратися разом, протестувати нові ідеї та поділитися своїми практиками.
Проект “Без обмежень” (Unlimited: Making the Right Moves) від Британської ради вже третій рік працює в Україні, а також у Вірменії, Грузії та Азербайджані. У нас програма розпочала роботу з танцювально-перформативних лабораторій, які об’єднали митців з інвалідністю та без неї. Їхня чотиримісячна робота під керівництвом танцювальної компанії Candoco (Великобританія) та Асоціації перформативних мистецтв UviMkneni завершилась у травні 2018 року перформансом у Києві. Він поєднав у собі елементи театру, танцю і фізичної імпровізації.
Наприкінці 2018 року проект розширює свою географію і проводить лабораторії у Львові та Вінниці. “Ми обрали саме ці міста, оскільки лабораторії ініціювали українські організації – ГО “Гармонія” (Вінниця) та БО “Непротоптана стежина” (Львів), які працюють з митцями з інвалідністю та без неї і які мають бажання розвивати свою практику та виходити на професійну сцену”, – пояснює керівник мистецьких проектів Британської ради Анна Бубнова.
Перша лабораторія завершилася вчора у Вінниці. Зараз тренери їдуть до Львова, щоби провести у нашому місті другу лабораторію, яка триватиме з 14 по 16 грудня. До кожної лабораторії залучили 12 митців. До вінницької долучилося два учасники з Баку, а до львівської – дві учасниці найперших лабораторій програми, які відбувалися в лютому – травні цього року в Києві. Проводитимуть зустріч досвідчені тренери і практики Candoco Dance Academy, Кейт Марш та Веллі О’Браєн у співпраці з арт-директором української асоціації перформативних мистецтв UviMkneni Мариною Лимар.
“Мистецтво людей з інвалідністю у Львові розвивається в помірному темпі вже не перший рік. Ця лабораторія покликана підштовхнути особливих митців до пошуків у просторі власного тіла та перформансу, і я маю великі сподівання, що також надихне вже наявні особливі театральні колективи до роботи з новими сучасними формами перформативного мистецтва”, – розповідає представниця “Непротоптаної стежини” Анастасія Войтюк.
“Непротоптана стежина” популяризує особливе мистецтво у Львові впродовж 18 років, проводить мистецькі події та фестивалі. Щороку в нашому місті відбувається Міжнародний фестиваль особливих театрів “Шлях”, який збирає театри, що працюють у різних техніках, в тому числі з театром танцю та перформативними елементами. В минулому “Непротоптана стежина” була ініціатором міжнародної мистецької танцювальної лабораторії з інклюзивним театром “Круг” та не раз проводила тренінги з експресії тіла і руху від польських колег.
До слова, цього року за підтримки управління культури Львівської міськради “Непротоптана стежина” реалізувала проект “Діалог між театральними фестивалями “Шлях” та “Ніч театру”, в рамках якого вперше у фестивалі для особливих театрів взяли участь колективи, де немає людей з інвалідністю і навпаки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8901 / 4.36MB / SQL:{query_count}