Не продавайте свою душу!

На українській сцені вперше представлять культову філософську казку “Тім Талер, або Проданий сміх”

У цю суботу, 8 грудня, о 13.00 Перший театр запрошує на прем’єру вистави за мотивами відомої книги німецького дитячого письменника Джеймса Крюса, яку називають “Фаустом для дітей”. Це історія про веселу дитину, що проміняла свій сміх на здатність вигравати будь-який заклад.
Авторка постановки – режисерка Лариса Діденко. Покази вистави також відбудуться 9, 11, 26 і 27 грудня.
На книзі Джеймса Крюса виховувалося кілька поколінь. Написана у 1962 році неймовірна історія Тіма Талера не втрачає своєї актуальності завдяки тонкому поєднанню химерної казковості та жорсткого реалізму. Фантазійний сюжет прописаний на реаліях сучасного світу – і критика споживацького суспільства залишається важливою темою сьогодення.
У цій постановці вперше на сцену Першого вийде відомий актор Андрій Селецький – зірка фільму “Стрімголов”. Тож, буде прекрасна нагода оцінити його акторський талант зблизька, з відстані глядацького залу.
Над костюмами до вистави працювала знана театральна художниця Дарія Зав’ялова. Її костюмні рішення завжди вирізняються субтельним смаком – достатньо цікаві для створення відповідної атмосфери і достатньо продумані, аби не впадати в кричущість. Творіння Дарії Зав’ялової можна було б сміливо використати і для якоїсь якісної кіноекранізації “Тіма Талера”. Як кажуть самі актори Першого театру, ці костюми настільки комфортні і настільки підкреслюють кожну акторську індивідуальність, що в такому вбранні на сцені їм хочеться не ходити, а літати!
Лариса Діденко вперше адаптувала пригоди Тіма Талера до української сцени. Тож для старшого покоління це теж буде повна прем’єра.
Вистава відбуватиметься в рамках проекту “Інклюзивний театр”, який стартував у Першому театрі з жовтня. Ми впровадили аудіодискрипцію (коментування вистави через приймачі з навушниками) для людей з порушенням зору та створили спеціальні місця для глядачів, які користуються візком. Ці вигоди будуть доступні також під час перегляду прем’єрної вистави. Допоможіть нам донести цю інформацію до тих, що потребують такого інклюзивного ставлення.
Автори постановки – усі жінки: режисерка Лариса Діденко, художниці Дарія Зав’ялова, Олена Зотова, режисерка з пластики Людмила Пернепесова, художниця-аніматорка Світлана Швед, художниця по світлу Світлана Корінькова, Ася Кравчук (проекції). А це, погодьтеся, доволі небуденно для наших теренів!
Як розповідає Лариса Діденко, твір Джеймса Крюса нагадує нам про те, як важливо зберегти щирий дитячий погляд на світ та пронести його через усі негаразди дорослого життя. Зі слів режисерки, у пригодах Тіма Талера дуже добре показана підміна цінностей, характерна для сучасного суспільства. Те, що справді вартісне, – життя, доброта, радість – сьогодні підміняється цінностями споживацтва. Тоді як лише ті люди, що не втратили свою внутрішню яскраву індивідуальність, і рухають наше життя вперед”.
А ось слова із самої з п’єси:
“Джонні. ... Я помітив, що ти не любиш сміятися. І правильно! Немає нічого гіршого за регіт дурня, або нещире хихотіння. Але є інший сміх, його не чути, Тім, він немає голосу, мовчазний сміх народжений зі сліз, тиха радість світлої душі, вільної душі…”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8641 / 4.09MB / SQL:{query_count}