У Бразилії знають, а в Україні...

Містян запрошують на презентацію фільму режисера Чельсо Фонтао “Урок тиші” про Богдана Війтенка

Сьогодні, 29 листопада, о 14.00 у актовій залі головного корпусу НУ “Львівська політехніка” (вул. Бандери, 12) відбудеться презентація фільму Чельсо Фонтао “Урок тиші”. Ця кінострічка розповідає про життєвий шлях і життя в Бразилії випускника Львівської політехніки, викладача провідних університетів світу, активного учасника визвольного руху Богдана Війтенка. Захід організовує Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою та Інститут гуманітарних та соціальних наук.
Богдан Війтенко повернеться в стіни своєї першої альма-матер завдяки режисерові з Бразилії Чельсо Фонтао та його фільму “Урок тиші”. “Ми зможемо пізнати нашого земляка, одного з тих, завдяки яким у світі знають про Україну”, – кажуть організатори події.
Який зв’язок між хімією та філософією? Львівською політехнікою та університетом в місті Сорокаба в далекій Бразилії? Які духовні практики можна ефективно використовувати в освітньому процесі? На ці та інші запитання знайдете відповіді, переглянувши документальний фільм та спілкуючись із режисером.

Богдан Війтенко (1921 – 1985 рр.) закінчив факультет хімії у Львівській політехніці. На його долю випали трагічні роки Голодомору 1932 – 1933 років. У 1943-ому були примусові роботи в місті Щецин (Польща), а наприкінці Другої світової війни Богдан Війтенко опинився в таборі для біженців у місті Ауґсбурґ (Німеччина). Саме там він познайомився з тодішнім президентом Українського вільного університету, українським філософом Володимиром Шаяном. Здається, саме ця зустріч стала доленосною і відкрила для хіміка Богдана Війтенка дорогу до філософії, яку він потім вивчав у Мюнхені. Після Другої світової війни вони виїжджають до Великобританії, де Війтенко ще більше рухається в напрямку свого наукового зацікавлення, з яким його пов’язують сьогодні в далекій Бразилії, яка згодом стала його домівкою. В Бразилії професор Богдан Війтенко відомий перш за все як ініціатор запровадження практики трансцендентної медитації в середніх школах.
Він був дослідником філософії індуїзму і санскриту, володів 14 іноземними мовами, викладав у провідних університетах Німеччини та Великобританії, а також Бразилії. Був членом руху боротьби за незалежність України, підписав важливий історичний документ – маніфест “Я звинувачую Сталіна”, який був надісланий до Міжнародного суду ООН.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7725 / 4.35MB / SQL:{query_count}