Величні дерева – супутники людей

У галереї “Зелена канапа” триває виставка робіт Ольги Кваші

Після трирічної перерви, присвяченої ілюструванню книжок, улюблениця українців усього світу Ольга Кваша представила свою сьому персональну виставку. Її можна оглянути в арт-галереї “Зелена канапа”. Пейзажі мисткині немов зіткані зі світла і кольорів, щедро розписані деталями – не спроста ж вона ілюструє дитячі книжки. Кожна пелюстка, кожен листочок шелестить і пахне, щойно з’явившись з-під її пензля. У новій виставці робіт “Друзі мої, дерева” особливу увагу лірична художниця приділила величним деревам – супутникам людей на землі. Їхній зв’язок із людиною потужний та архаїчний. 
“Вони вже були так нереально давно тут, коли я народилася. А потім весь час були зі мною. Хтось із них став моїм співрозмовником і вчителем, відповідав на запитання, ділився таємницями, хтось став другом, хтось не встиг… Завжди цікавило, як усе було до мене, який вигляд мав світ, коли вони були насінням. Чи насінням того насіння. У прихистку з переплетеного яблуневого гілля я вперше зрозуміла, про що говорить Батько Зелений Шум, – каже про героїв своєї виставки Ольга Кваша. – Більшість з того хорошого, що я маю, навчили ви. Дивитися, щоб бачити, слухати, щоб чути, бути за все вдячною: за вербові котики, за яблука і абрикоси, за квіти липи, за золоті пластинки листя, яке ви сиплете на мене щоосені, за землю, з якої все росте. Ми з вами одного коріння. Друзі мої, дерева”.


Художниця народилася 1976 року в Луцьку. Закінчила Львівську академію мистецтв. З 1996 року бере участь у виставках. 
Паралельно із заняттям живописом співпрацювала з українськими видавництвами як ілюстраторка дитячої книги “Мої улюблені вірші – 3” (Видавництво Івана Малковича “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, Київ, 2018), книги “Золоторогий олень” Дмитра Павличка (видавництво Івана Малковича “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, Київ, 2017), обкладинки для журналу “Колосок” (Львів, 2016), “Тихих віршиків на зиму” Мар’яни Савки (Видавництво Старого Лева, Львів, 2015), книжок “Їде грудень на коні” Галини Малик (видавництво “Каламар”, Київ, 2015), “Баранцеві сниться лука” Олега Жовтанецького (видавництво “Апріорі”, Львів, 2015), “Печені яблука” Оксани Куценко (видавництво “Фонтан казок”, Київ, 2015), “Зайці в полі варять борщ” Євгена Гуцала (Видавництво Старого Лева, Львів, 2014), “Маленькі негритянські казки” Блеза Сандрара (видавничий дім “Артклас”, Львів, 2008), “Різдвяна зірничка” (Видавництво Старого Лева, Львів, 2007), “Кожному по скибці” Романа Скиби (видавництво “Апріорі”, Львів, 2006).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
17.7511 / 4.08MB / SQL:{query_count}