“Сурми звитяги” скликають друзів

У Львові готуються до гала-концерту XIX Дитячо-юнацького фестивалю патріотичного мистецтва. Як пройшов фінальний тур проекту і хто обирав переможців, розповідає “Львівська Пошта”

Історію України завдяки таланту українців можна вивчати через поетичне слово, пісню, танець, образотворче мистецтво. Особливо через патріотичну пісню, в якій зафіксований кожний етап героїчної боротьби українського народу за державну соборність і незалежність.
Саме так її вивчають учасники дитячо-юнацького фестивалю патріотичного мистецтва “Сурми звитяги”. Днями у Львові завершився фінальний всеукраїнський тур проекту. Фестиваль унікальний тим, що заохочує молодь до плекання мистецької спадщини Українських січових стрільців, вояків УГА, УНР, революційного підпілля ОУН та УПА, а також до творення сучасного українського патріотичного мистецтва.
“Сурми звитяги” проводять щороку. Мета фестивалю – відродити українську патріотичну пісню, осучаснити її, пропагувати серед дітей та юнацтва кращі мистецькі твори патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ та ХХІ століттях. Завдяки проекту діти і молодь вивчають пісенну спадщину Січового стрілецтва, Української галицької армії, Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, а також сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на граніті, на Помаранчевій революції, Євромайданах та Революції Гідності і досі підтримує та прославляє бойовий дух наших воїнів на фронті з російським агресором.

До журі XІХ Фестивалю патріотичного мистецтва “Сурми звитяги” ввійшли: заслужений діяч мистецтв України, професор, композитор, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Віктор Каменський; доцент кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету ім. І. Франка, член Національної спілки хореографів України, заслужений діяч естрадного мистецтва України Олександр Плахотнюк; заслужений працівник культури України, відмінник освіти України, керівник та головний балетмейстер народного ансамблю танцю “Серпанок” Центру творчості дітей та юнацтва Галичини Валентина Вартовник; заслужена артистка України, актриса Першого театру, доцент кафедри театрознавства і майстерності актора ЛНУ ім. І. Франка Олена Баша; кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Національного музею у Львові ім. А. Шептицького Світлана Зінченко; вчитель вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України, нагороджена знаком Міністерства освіти і науки України “Василь Сухомлинський”, Галина Петрик із міста Ясинувата Донецької області та інші.
Цього року, як і в попередні, юних талантів – учасників фестивалю прийняв у себе міський Палац культури ім. Г. Хоткевича – багаторічний партнер “Сурм звитяги”. Серед них були солісти, вокально-інструментальні ансамблі, духові оркестри, хореографічні колективи, читці та майстри образотворчого мистецтва – сотні і сотні юних облич, натхнених почуттям любові до України та української культури. Усього в рамках фестивалю виступило понад 2500 учасників із Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької, Волинської, Вінницької, Закарпатської, Донецької, Запорізької, Рівненської, Полтавської, Кіровоградської, Миколаївської та Львівської областей і міста Київ, які представили 185 концертних одиниць. На малій сцені у номінації художнє читання свої вміння показали 105 учасників. На перегляд подали 487 художніх робіт та 95 творів у номінації авторська поезія і проза.
Упродовж чотирьох конкурсних днів юні учасники фестивалю демонстрували перед журі та вдячною публікою різноманітні мистецькі таланти, поєднані єдиним для всіх українським патріотизмом. Це учні середніх загальноосвітніх шкіл, вихованці центрів дитячої та юнацької творчості, шкіл мистецтв, студенти вищих навчальних закладів, представники молодіжних громадських організацій з різних областей України віком від 10 до 27 років.
Кращих з кращих – переможців і лауреатів XІХ Фестивалю патріотичного мистецтва “Сурми звитяги” – львів’яни зможуть почути на гала-концерті, який відбудеться 3 грудня у Львівському національному академічному театрі ім. С. Крушельницької. А трохи швидше цього ж дня тут відбудеться урочиста церемонія нагородження.
Організатори фестивалю – громадська організація “Сурми звитяги”, Центр національного відродження ім. С. Бандери та Всеукраїнське товариство “Просвіта” ім. Т. Шевченка. Партнерами проекту виступили Львівська облрада, Львівська облдержадміністрація, Міністерство молоді та спорту України та Міністерство освіти і науки України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2234 / 4.38MB / SQL:{query_count}