Динамічно, весело і цікаво

У Львівському цирку триває показ нової програми “Екзотична арена”. Діти у захваті від коней, ведмедів, мавпочок та інших виступів

фото: Олег Огородник
У Львівському цирку відбулася прем’єра нової програми “Екзотична арена”, яка тішитиме глядачів до 2 грудня! Програма ця різноманітна, цікава, а головне дуже динамічна попри те, що не має якоїсь наскрізної сюжетної лінії.
Не знаю, як для кого, а для мене критерієм оцінки циркової програми є діти і їхня реакція як загалом, так і на окремі виступи зокрема. Цього разу принаймні мої діти не просили їсти-пити, не вимагали купити їм якісь блимавки, не хотіли додому. Упродовж усіх номерів відчувалося, що вони “там”. Навіть більш “дорослі” номери – такі як повітряні гімнасти та акробати – викликали в них справжнє захоплення і співпереживання. Особливо сподобався номер з велосипедом, який запропонували глядачам Марія та Сергій Балі. Окрім складних трюків, це ще й дуже мила душевна історія. Свої історії “розповіли” і повітряна гімнастка на полотнах Ольга Гапанович, і гімнаст на ременях Максим Бобер, і акробати на щоглі Тетяна та Юрій Іванічки.
А скільки захвату було від коней – цих надзвичайно красивих і благородних тварин. У цій програмі представлені два номери під керівництвом Руслана Яремчука “Па-де-де на конях” та “Свобода коней”, у яких виступають тварини  фризької породи та низькорослі поні.
Потішили всіх і кумедні ведмеді, які не соромилися демонструвати свій характер, і рухливі мавпочки, і інші тварини. Їхньою дресурою займаються Олена та Юрій Тонкопії.
Раділи діти й клоунам – дуету Non stop. Ну і, звичайно, який же Львівський цирк без шоу-балету “Атлантік” та оркестру?!
Особливо сподобався фінальний спільний українсько-молдавський виступ акробатів на гойдалці з турніком під керівництвом Валентина Деміана.
“Програма різноманітна. Ми намагалися задіяти ті жанри, які не були охоплені в попередній програмі. Національний цирк надав нам видовищні номери з фризькими кіньми. Глядачів передусім цікавлять номери з тваринами, 90 відсотків дзвінків – це запитання, які тварини представлені в програмі. Артисти Тонкопії вже виступали у нашому цирку, а тепер повертаються з новими номерами, які дуже цікаві маленьким глядачам. Дуже приємно, що артисти, які виступають на найкращих аренах світу, повертаються час до часу до Львова, і наші глядачі мають нагоду бачити їхні виступи. Львівський цирк – єдиний у Західній Україні. Артистам комфортно і престижно тут працювати! Цінова політика – від 60 до 300 гривень. Ми старалися, аби цирк був доступним для всіх. Вважаю, що за таку високопрофесійну програму це цілком доступна ціна для різних категорій. Придбати квитки можна як у касах цирку, так і онлайн”, – розповів “Львівській Пошті” комерційний директор Львівського цирку Роман Здреник.
І запевнив, що всі акції проти тварин у цирку – це популізм, що має за основу недостовірну інформацію. Він переконаний, що, навпаки, цирк виховує гуманність, у тому числі й у ставленні до тварин. Десятиліття, ба навіть століття цирки працювали з тваринами. Недарма манеж має 13 метрів  у діаметрі саме тому, щоб на ньому бігали коні.
“Тварини в цирку зараз на вагу золота, тому ними дуже дорожать дресирувальники. І це може побачити кожен, хто приходить на наші вистави. Більшість тварин – вже третє-четверте покоління народжених у зоопарках. Вони не виживуть у дикій природі! Їм тут дуже комфортно попри те, що всім здається, що їх треба рятувати. Рятувати треба людей в наш непростий час! Хотів би, щоб наші пенсіонери могли дозволити собі таке повноцінне харчування, яке мають наші тварини. Адже жоден дресирувальник не буде ризикувати їхнім життям і здоров’ям, даючи низькопробний корм, чи економити, недогодовуючи їх. Це дуже спотворена інформація, що тварини в цирку потерпають. Зрештою, зовнішній вигляд відразу показує, як цю тварину доглядають. Прийдіть на виставу і подивіться самі!” – закликає Роман Здреник.
З його слів, дуже добре, що знайшовся меценат, який фінансує Ведмежий притулок, однак не треба робити на цьому антирекламу, бо в цьому притулку є лиш одна тварина з цирку. Таких притулків має бути більше, бо артистам-тваринам також настає час іти “на пенсію”, і потрібно, аби було місце, де вони могли б мати “достойну старість”.
“Дуже прикро, що те, чим Україна мала б пишатися, нині намагаються знищити. У нашій країні, за винятком окупованих територій, є сім стаціонарних цирків. А вся Європа має лише три – в Мюнхені, Будапешті та Парижі. Цирк – це наша гордість, яку ми мали б пропагувати як вид мистецтва, розвивати його, це спосіб представити нашу талановиту країну в світі”, – вважає комерційний директор Львівського цирку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5065 / 4.38MB / SQL:{query_count}