Задля книжки – в Антарктиду!

Щоб написати новий твір, Маркіян Прохасько перетне Атлантичний океан і потрапить на станцію “Академік Вернадський”

Що ви знаєте про людей, які покинули все і вирушили підкорювати Антарктиду? Про щоденну працю українських вчених, які допомагають розкрити таємниці найбільш південного материка? А про зміни на шостому континенті та що вони нам віщують? Про все це і не тільки розповість Маркіян Прохасько у своїй майбутній книзі. Аби знайти відповіді на запитання, письменник перетне Атлантичний океан і потрапить на антарктичну станцію “Академік Вернадський”. А вже на початку 2020-го – до 200-річчя відкриття Південного материка – це унікальне видання вийде друком у Видавництві Старого Лева.
Що ж змусило письменника вирушити на Південний континент? Зі слів Маркіяна, тему Антарктиди він почав досліджувати ще п’ять років тому. А почалося все із романтичного зачарування природою континенту і переросло у справжнє захоплення геополітичним потенціалом материка. Адже процеси, які там відбуваються зараз та відбуватимуться в майбутньому, впливатимуть як на зміни клімату, так і на можливий розвиток історії людства.
“Антарктида – це найбільша “біла пляма”, яка залишається на Землі, – пояснює Маркіян. – Південний континент – це високі гори, заховані під безкрайою сніговою пустелею, що омивається трьома океанами. І ніхто ж насправді достеменно не знає, що там, під льодом, під “білою плямою”.

“Україна має всі шанси впливати на долю Антарктиди, – веде далі автор. –  Крім того, вона належить до не такого вже й великого кола країн, які мають на континенті свої дослідні станції. Понад те, українські дослідники працювали в Антарктиді не лише в радянський період на станціях СРСР, а й були у перших експедиціях до Південного континенту. Тож коли наприкінці вересня цього року з’явилася інформація про 24-ту українську експедицію, мені здалося доречним запропонувати ідею створення книги про Антарктиду Євгенові Дикому – очільникові Національного антарктичного наукового центру. Йому сподобалася концепція книги. Але ми одразу погодили, що я сам зберу кошти на свою участь у експедиції. Якщо мені це вдасться – зможу поїхати”.
І Маркіянові вдалося! На цей момент збір потрібної суми для поїздки майже завершений. Експедицію підтримало Видавництво Старого Лева, а також інституції, медіа та приватні особи. Вже у січні 2019 року письменник вирушить за одним із маршрутів: із України в Нідерланди, звідти – у Чилі і у Антарктиду до станції “Академік Вернадський” або ж спочатку полетить у Іспанію, звідти – в Аргентину і до Антарктиди.
Звісно, це буде не перша книга про Антарктиду в Україні, про що слушно зауважує сам автор. Проте українських книг про шостий континент все ще вкрай мало. Книжка Маркіяна буде україномовною, її доповнять фото і особисті враження автора, історії науковців та відчайдухів, що присвятили своє життя та діяльність Антарктиці. Як зазначає сам автор, він зосередиться на репортажах, дослідженнях та популяризації науки.

Маркіян Прохасько – письменник, журналіст, колумніст. Народився в Івано-Франківську, з дитинства живе у Львові. Вивчав історію та журналістику в Українському католицькому університеті. Працював у львівському виданні “Твоє місто”. Публікувався у виданнях Zbruc, The Ukrainians, “Українська правда”, “День”, “Галицький кореспондент”, “Курс”, “Медіакритика”, “Український журнал” та інших. У 2018 році написав книгу “Нестримна сила води”, що вийшла у Видавництві Старого Лева.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0068 / 4.37MB / SQL:{query_count}