“Молочник” отримав Букерівську премію

Кращою журі премії одноголосно визнало роботу ірландської письменниці Анни Бернс

фото: EPA-EFE Facundo Arrizabalaga
Журі однієї з найпрестижніших нагород у галузі літератури – Букерівської премії – одноголосно обрало цьогорічну переможницю. Нею стала ірландська письменниця Анна Бернс, яку відзначили за “неймовірно оригінальний” роман “Молочник”.
Анна Бернс – перша авторка з Північної Ірландії, яка отримала Букерівську премію. Роман “Молочник” є її третьою роботою. На сторінках книги авторка розповідає про 18-річну дівчину, відому як “середня сестра”, яку переслідує значно старша воєнізована постать – молочник. Голова журі премії Кваме Ентоні Аппіа назвав цей роман “неймовірно оригінальним”: “Ніхто з нас не читав нічого подібного раніше. Це абсолютно інший голос Анни Бернс, який кидає виклик традиційному мисленню і формі в дивній та захопливій прозі. Це історія жорстокості, сексуального посягання та стійкості, наповнена модним гумором”.
Варто нагадати, що цього року на премію подали 171 видання – це найбільша кількість претендентів за весь період існування Букера. До довгого списку номінантів увійшли 13 романів, до короткого – шість. Окрім “Молочника” Анни Бернс до фіналу увійшли “Усе, що на дні” Дейзі Джонсон, “Кімната Марсу” Рейчел Кушнер, “Чорний Вашингтон” Есі Едуґайн, “Остання історія” Річарда Пауерса та “Довгий кадр” Робіна Робертсона.
Анна Бернс отримає грошову винагороду у розмірі 50 тис. фунтів (66 тис. доларів), а на кожного з авторів “короткого списку” чекає “заохочення” –2,5 тис. фунтів (3,3 тис. доларів).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9609 / 4.34MB / SQL:{query_count}