Йозеф ван Віссем їде до Львова!

Вже 1 листопада легендарний голландський композитор і музикант дасть у нашому місті два унікальні концерти

Львів завмер в очікуванні надзвичайного явища. Вже 1 листопада в Будинку органної музики виступить голландський композитор-мінімаліст і лютніст Йозеф ван Віссем. Музикант, відомий також й як автор саудтреку до кінохіта “Виживуть тільки коханці” Джима Джармуша, презентує у нашому місті одразу два нових альбоми. Перший із них – Nobody Living Can Ever Make Me Turn Back – побачив в світ у грудні, а другий, який ще не має назви, готується до виходу саме зараз.
“Будучи одночасно авангардним композитором і бароковим лютністом, голландський музикант пан ван Віссем легко поєднує, здавалося б, непоєднуване”, – саме так охарактеризувало Ван Віссема видання The New York Times.
Варто зауважити, що ще в 2013 році композитор отримав нагороду на Канському кінофестивалі за кращу оригінальну музику до фільму Джима Джармуша “Виживуть тільки коханці”. Із режисером Йозефа ван Віссемо пов’язує давня творча співпраця – разом вони записали кілька альбомів, яка розпочалась у 2011 році.
Музикант відомий своїм нестандартним підходом до використання лютні – інструменту, типового для епох Відродження та бароко, але більш ніж несподіваного в сучасній музиці. Незважаючи на витончену електронну обробку звуку, Йозеф ван Віссем значною мірою залишився вірним традиційному тембру, резонансу і техніці гри на лютні.
Його музика вирізняється лаконічністю і чіткістю, здійснює на слухача гіпнотичний, майже інстинктивний емоційний вплив, виконується автором з аскетичною зосередженістю, яка віддзеркалюється в запозичених із католицизму назвах окремих творів. Тривалі композиції та витончені мелодії відносять слухача в інший, ідеальний світ.
Навіть з кіноекрану музика Йозефа Ван Віссема просто-таки заворожує, що вже й казати про те, наскільки неймовірно вона звучатиме наживо у Львівському органному залі.
Вже зараз ажіотаж серед її поціновувачів такий, що 1 листопада окрім концерту о 21.00 вирішили організувати ще й додатковий – о 22.30. Тож не втратьте свого шансу почути цю унікальну музику наживо – купуйте квитки за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1510 / 4.35MB / SQL:{query_count}