Рівні рівності або Однакові можливості для всіх

З 18 жовтня у Львові стартує Мандрівний фестиваль Docudays UA

У Львівській міській раді організатори презентувати програму XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області, який триватиме з 18 жовтня по 18 листопада під гаслом “Рівні рівності”.
Співкоординаторка Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області, директорка ГО “Патронус” Ніна Хома зазначає: “Ця тема для нас є важливою, тому що без розуміння фундаментального поняття “рівності” на практиці буде важко говорити про захист конкретних прав людини на рівні держави та захищати їх”. Цьогорічна програма Docudays UA присвячена групам людей, що найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві. Організатори вважають, щокожна людина має право на висловлення своїх поглядів, право на самовизначення та самовираження.
“Держава повинна створювати умови для цього. А також проводити просвітницьку роботу у суспільстві, роз’яснюючи, навчаючи та створюючи для всіх однакові можливості, – пояснює співкоординаторка Docudays UA у Львівській області, керівниця ГО Центр “СІМ” Лідія Тополевська. –  Саме тому ми підготували низку заходів і запрошуємо до обговорення важливих тем сьогодення усіх зацікавлених”.
З жовтня по грудень найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці 22-х областей України серед яких Львівська область. На Львівщині відбудутся 24 відкритих заходів: 21 у Львові, 3 у містах і селах регіону. Загалом 30 цьогорічних партнерів фестивалю зорганізують більше 50-ти спеціальних подій для школярів, освітян, студентів, юридичної спільноти, активістів та іншої глядацької аудиторії.
18 жовтня о 18.30 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів відбудеться показ фільму “Зворотній бік усього” сербської режисерки Міли Турайлич.
“Наш музей не випадково є локацією для відкриття фестивалю. Історія режисерки розповідає про її сімейну квартиру. Одного дня, один режим поділив квартиру навпіл і довгий час одночасно “за стіною” проживали прибічники опозиційних режимів. Змінювалася країна, змінювалися люди, змінювалася сама квартира. Я залишу інтригу для глядачів - знесли стіну чи ні, і чи зустрілися урешті опоненти, – розповідає директорка Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія Терору” Ольга Гончар. – Основна експозиція музею, над якою ми працюємо, розповідатиме про повоєнну львівську квартиру 39-го року і історію її мешканців. Тож після фільму ми привідчинемо її двері і обговоримо фільм і власне львівський контекст”.
Зі слів Лідії Тополевської у Національному музеї-меморіалі “Тюрма на Лонцького” організують низку заходів для дітей, а також дискусії на тему декомунізації.
“Відбувається зміна назв, чи зміна у поглядах і свідомості?”, – це питання обговорюватимуть після перегляду фільму “Вихідний”. Окрім того, планують прикладний майстер-клас на тему психологічної реабілітації воїнів АТО. Також фільми Мандрівного Docudays UA на Львівщині можна буде побачити у рамках Бієнале довіриу Львові, а у Львівському драматичному театрі ім.Л. Українки відбудеться зустріч з режисером “Гірчиця у садах” Пьотром Армяновським та головною героїнею фільму.
Начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській Області Тарас Грень під час презентації фестивалю наголосив на важливості долучення державних інституцій до подібного роду проектів у питанні співпраці у напрямку просвітницької діяльності серед населення, зокрема щодо проблеми булінгу у школі: “Булінг у школах досягає жахливих масштабів. Цькування призводить до руйнування особистості дитини і подальших складнощів у адаптації до соціуму. А якщо дитина слабка духом, то це може призвести і до спроб самогубства, оскільки дитина починає думати, що нікому не потрібна. Це страшно”.
Управління юстиції буде поширювати інформаційні матеріали про булінг під час фестивалю. 
Серед партнерів фестивалю і представники правозахисних організацій. Володимир Бєглов, голова Правління Освітнього центру з прав людини у Львові, розповів про дослідження “Що українці знають і думають про права людини” 2017 року, яке проводила програма розвитку ООН.
“Згідно якого більшість українців і українок вважають, що права людини потрібно заслужити, отримати, хтось їх має прийти і дати. Дуже мало людей усвідомлюють, що права людини – це те з чим ти народжуєшся”,– зазначає він.
Освітній центр з прав людини представлятиме фільм “Моя щаслива непроста родина” нідерландської режисерки Тесси Луїзи Поп про право на життя “некласичних” для традиційного дискурсу родин.
У рамках фестивалю відбудеться й низка освітніх заходів. Зокрема тренінг “Як працювати із дітьми, які представляють меншини” для освітян спільно з ГО “Феміністична майстерня”. Для юристів(ок), адвокатів(ок) підготували семінар “Дискримінація за ознакою статі. Застосування рішень Європейського суду з прав людини у юридичній практиці” на базі Правового клубу PRAVOKATOR. Про зґвалтування жінок-воїнів та захист їх прав говоритимуть спільно з ГО “Асоціація жінок-юристок України“ЮрФем”.
“Дві третіх програми кінопоказів залишається безкоштовними, проте у рамках експерименту цьогоріч деякі покази будуть платними. Зібрані кошти від продажу квитків будуть спрямовані на покриття витрат локацій для проведення фестивалю. Продаж квитків уже розпочався на сайті Gastroli.ua”, – зазначає Ніна Хома.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7149 / 4.39MB / SQL:{query_count}