Від льотчиків до спортсменів

У Львові стартує 7-ий Перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком»

Завтра, 12 жовтня, у Львові в Кінопалаці (вул. Театральна, 22) відбудеться урочисте відкриття вже 7-го Перегляду сучасного польського кіно «Під Високим Замком». Це продовження чудово сприйнятого публікою проекту Консульства Республіки Польща у Львові, який презентує сучасний доробок польського кінематографа. Головною метою Перегляду є промоція польського кіномистецтва та забезпечення умов для ближчого контакту з польським кінематографом. Ще однією важливою метою є покращення, особливо в молодого покоління, загального рівня знань про культурну спадщину Польщі, а також історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.
«Рік проведення цього Перегляду є винятковим, адже сто років тому, після завершення Першої світової війни, на румовищах старих імперій народжувалися нові держави, а інші, зокрема Польща, після тривалої неволі повертали собі незалежність. Саме тому в програмі цьогорічного Перегляду не забракне акцентів, пов’язаних із останніми століттями в історії Польщі, – пояснює Генеральний Консул Республіки Польща Рафал Вольський. – Бажаю глядачам, які відвідуватимуть Перегляд, приємних вражень, вдалої забави й того, щоби хоч на мить відірватися від повсякденних турбот. Нехай ці жовтневі дні та вечори, проведені разом під час 7-го ПСПК «Під Високим Замком», пройдуть для вас у сердечній, теплій атмосфері».
Організатори підготували надзвичайну програму, до якої ввійшли найкращі і найновіші фільми польської кіноіндустрії. Зокрема, 14 художніх і шість документальних кінострічок – найрізноманітніших за жанром. Тож неодмінно знайдете ту, яка припаде вам до смаку. Ціна квитка на будь-який із показів у рамках Перегляду становить 35 грн. Саме вона є одним із чинників, що значно підвищують зацікавлення некомерційним проектом, яким є Перегляд. Та це стало можливим завдяки допомозі багаторічних партнерів Перегляду – мережі «Кінопалац», «Техніці для бізнесу» та «Кредобанку».
«Тішуся, що маємо нагоду побачити у Львові якісне польське кіно. Завжди радію, коли нас запрошують до участі в таких проектах, – каже голова правління ПАТ «Кредобанк» Ґжеґож Шатковський. – Цей відбувається вже усьоме, а це безперечно є гарантією успіху».
Культурні події високої якості і класу самі притягують увагу глядачів. Це підтверджують не тільки приклади багатьох закордонних кінофестивалів, але й шість великих, успішно закінчених етапів Перегляду. Останній із них, до слова, відвідали понад 10 тисяч глядачів!
7-ий Перегляд супроводжує низка культурних подій, пов’язаних насамперед із тематикою кіно. 20 жовтня гостей запрошують на «Ніч з десятою музою».  У другу суботу Перегляду з 23.00 глядачі зможуть переглянути одразу два фільми – «Готові на все. Екстермінатор» і «Панічний напад».
Та, окрім кінопоказів, організатори проекту пропонують низку інших, не менш цікавих заходів. Зокрема, до Львова завітає видатний польський актор Аркадіуш Якубик – володар «Золотих левів» за найкращий фільм на торішньому кінофестивалі у Гдині. Зустріч із ним розпочнеться 16 жовтня о 18.30 і буде супроводжуватися спеціальним показом фільму «Тиха ніч».
Уже традиційно в рамках Перегляду 15 і 16 жовтня о 10.00 відбудуться «Уроки історії в кіно» і квест вулицями міста (20 жовтня о 10.00), який цього року називатиметься «Політ над Львовом».
Для гостей 7-го Перегляду підготували одразу два концерти. Перший – «Human Things і польська музика з кінофільмів» від Тріо Пьотра Вилежола та Енді Міддлтон – розпочнеться у день відкриття свята кіно (12 жовтня) у палаці Потоцьких. А 14 жовтня гостей чекають у клубі Picasso на вечорі «Стихії» – концерті пісень Яцека Качмарського у виконанні Матеуша Нагурського.
Окрім цього, в рамках Перегляду відкриють кілька виставок, серед яких «З біло-червоною шахівницею на крилах» (13 жовтня в головному корпусі «Львівської політехніки») і «Ретроспекція 70» (14 жовтня у Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Возницького).

Сім фільмів 7-го ПСПК

Кримінальна кінострічка «Cпи, мій любий» Кшиштофа Ляна (13 жовтня о 17.00, 17 жовтня о 19.30 і 20 жовтня о 20.30) розповідає моторошну історію. Вже декілька років у Кракові і околицях зникають люди. Разом 67 осіб. Молодий слідчий Карський, усупереч своїм начальникам, висуває гіпотезу про серійного вбивцю. Невдовзі серед підозрюваних залишається тільки одна людина – Владислав Мазуркевич, якого називають Гарним Владкем. Під впливом слідства, яке розвивається у несподіваний спосіб, Карський, відданий системі міліціонер, переглядає свої погляди. Люди, яким він довіряв, відвертаються від нього, а між ним і підозрюваними виникають нетипові стосунки… На тлі цієї справи, як дух, з’являється таємнича прекрасна жінка.
Сюжет історичної драми Адама Сікори «Аутсайдер» (18 жовтня о 19.50 і 20 жовтня о 21.00) розгортається в Польщі у 1981 році під час воєнного стану, який був відповіддю комуністичної влади на успіх і суспільну популярність «Солідарності». За рішенням військової хунти, очолюваної генералом Ярузельським, провідних діячів «Солідарності» інтернували. Ті, кого ще не торкнулися репресії, почали організовувати рух опору проти комуністичного насилля. Головним героєм фільму є двадцятирічний Франек, що живе у Міколуві – маленькому містечку у Верхній Сілезії. Ми знайомимося з ним у кількох вступних сценах, де він постає перед нами як типовий аутсайдер, який позиціонує себе поза суспільними проблемами і підкреслює свою незацікавленість політичними подіями. Він живе у власному світі, в якому важливі лише мистецтво та дівчина. Його світогляд характеризується своєрідною юнацькою незрілістю.
Фільм торкається теми громадської позиції під час воєнного стану, нагадує і зображує цей драматичний момент в історії Польщі та зосереджується на долі однієї людини, випадково втягнутої у жорна політичної машини. «Аутсайдер» нагадує про вже забуте жахіття воєнного стану в Польщі – часу драматичної боротьби задля захисту ідеалів «Солідарності».
Комедія Міхала Рогальського «Готові на все. Екстермінатор» (14 жовтня о 20.00, 18 жовтня о 20.30 і 20 жовтня о 23.00) про Марцися, Яроміра, Ліззі та Макара – друзів з дитинства, які колись створили популярний хеві-метал-гурт «Екстермінатор». Однак популярність гурту минула, і одного разу вони зустрічаються на похороні Ципка – гітариста «Екстермінатора». Там уперше після тривалого часу в Марцися з’являється надія на реактивацію гурту. Та чи виступи на гуляннях є вершиною мрій рок-музикантів?..
Саме пригодницький «Дивізіон 303. Правдива історія» Деніса Делича та Веслава Саневського (12 жовтня о 18.30 і 15 жовтня о 18.00) стане фільмом-відкриттям 7-го Перегляду. Він розповідає історію пілота Яна «Дональда» Зумбаха, який після відважного, але важкого приземлення підліковується в санаторії. Тут його застає початок Другої світової війни, змушуючи льотчика евакуюватися з країни. Подібна доля чекає й на хороброго інструктора з пілотажу Вітольда Урбановича. Вони переправляються до Великобританії, щоб у ескадрах повітряних сил цієї країни продовжувати боротьбу з окупантом. Їхня мужність та героїчні вчинки привертають увагу керівництва і стають причиною утворення Дивізіону 303 – елітного винищувального підрозділу, до складу якого входять переважно поляки.
У комедії Томаша Конецького «Листи до М. 3» (13 жовтня о 19.00, 19 жовтня о 21.00 і 21 жовтня о 20.10) переплетені історії декількох осіб, яким одного магічного дня трапляються виняткові миті. Герої переконуються у силі кохання, сім’ї, пробачення та віри у те, що цей незвичайний святковий час сповнений несподіванок. Це продовження фільмів «Листи до М.» (2011 р.) та «Листи до М. 2» (2015 р.), від яких глядачі були в захваті. Теплий фільм, натхнений святковою атмосферою. Кохання висить у повітрі і весело тупає ніжкою у ритм рокової версії Jingle Bells…
Фільм Бодо Кокса «Людина з магічною коробкою» (16 жовтня о 19.00, 17 жовтня о 18.30 і 20 жовтня о 18.30) –  комедія про мандрівку в часі і про кохання, яке може подолати всі часові й просторові межі. Дія фільму розгортається у Варшаві в 2030 році. Може здаватися, що для Адама кращим був учорашній ранок… Героя вразила амнезія невідомого походження, тому він повинен почати все спочатку. Адам переїжджає і починає працювати у корпорації. На фірмі знайомиться із привабливою Горією, яка його зачарувала. Спершу дівчина не відповідає на залицяння, вперто стверджуючи, що він не її тип. Та коли роман набирає обертів, хлопець робить незвичайне відкриття: в своїй новій квартирі знаходить старе радіо, яке транслює передачі з 50-их років. Виявляється, що радіоприймач транслює і хвилі, які забезпечують телепортацію. Під час однієї з подорожей Адам «застрягає» в 1952 році. Занепокоєна відсутністю коханого, Горія бере на себе захопливу, але небезпечну місію повернути його назад.
Головним героєм  біографічного фільму «Найкращий» Лукаша Пальковського (14 жовтня о 17.30, 19 жовтня о 18.50 і 21 жовтня о 17.30) є спортсмен, яким захоплювався світ, а в Польщі й дотепер він залишається майже невідомим. Це захоплива, сповнена нищівних зусиль, показних падінь та надзвичайної сили історія, натхнена життям Єжи Гурського, який пробіг марафонську дистанцію і поставив рекорд світу з тріатлону, здобувши титул чемпіона на дистанції Double Ironman із часом 24 год. 47 хв. 46 сек. Однак цей рекорд не був би можливий, якби в його житті не з’явилися дві жінки. Одну він втратив, а друга стала його натхненницею – завдяки їй він боровся за своє життя.
Чи можна піднятися після життєвого нокауту? Де (або чим) є двері, через які треба пройти, щоб досягти бажаної мети? Чи воля до життя, завзятість і рішучість у подоланні перешкод, створених долею, переможуть?..
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.0190 / 4.17MB / SQL:{query_count}