Жити всупереч обставинам

Львів’ян і гостей міста запрошують на презентацію збірки про проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі

Завтра, 5 жовтня, о 12.00 в музеї “Територія терору” (просп. Чорновола, 45-Г) відбудеться презентація збірки публіцистично-аналітичних звітів “Жити всупереч: проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі”.
Книга містить шість самостійних описів різних ситуацій і проблем, з якими стикається цивільне населення від початку воєнних дій на сході України. Авторами кожного розділу є представники різних громадських організацій, котрі входять до коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі”. Звіт базується на вивченні відкритих джерел та глибинних інтерв’ю людей, що пережили масові обстріли, тримання в незаконних в’язницях, надавали чи отримували медичну допомогу на лінії вогню. У ньому представлені різні аспекти життя людей: розслідування фактів кримінальних правопорушень та представлення системних проблем, що виникають під час розслідувань; діяльності в’язниць на окупованих територіях, де незаконно тримали під вартою багатьох українців; наслідки обстрілів міст, селищ та сіл; розміщення військової техніки у зонах проживання цивільного населення; висвітлення ситуації з гендерно обумовленим насильством, пов’язаним із конфліктом на сході України.
У заході візьмуть участь співавторки видання: лікарка, кандидатка медичних наук, представниця ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” Євгенія Бардяк, дослідниця благодійного фонду “Восток-SOS” Наталія Каплун, дослідниця Східноукраїнського центру громадських ініціатив (у минулому учасниця АТО) Катерина Котлярова,  а також голова громадської ради при ОДА Донецької області (м. Краматорськ) волонтерка Ірина Степанова. Модеруватиме розмову правозахисниця, директорка ГО “Патронус”, юрисконсульт Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія терору” Ніна Хома.
Захід відбудеться за сприяння громадських організацій “Молода Просвіта Прикарпаття” і ГО “Патронус”. Презентацію  проведуть у рамках проекту “Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу”, який реалізують коаліція “Справедливість заради миру на Донбасі”, громадські організації Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) за підтримки Федерального уряду Німеччини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.9576 / 4.07MB / SQL:{query_count}