Органний зал кличе у подорож світами

У жовтні в Будинку органної і камерної музики відбудуться 26 подій

“Оплата десятини (збирач податків)”, також відома як “Сільський адвокат” Пітера Брейгеля Молодшого, 1617 – 1622 рр.
Цього місяця Львівський органний зал запропонує шанувальникам доброї музики аж 26 подій! Спеціально для вас його працівники готують симфонічні полотна, концерт для Телеграм-бота, фортепіано в чотири руки, вокальний ансамбль, виступи “Кримського Моцарта”, квартету з Парижа і ще багато органної музики та унікальних тематичних концертів.

Органні концерти

У жовтні відбудуться 16 органних концертів, деякі з них – із унікальною програмою. 5 та 6 жовтня гостем Органного залу стане Роман Стефанко, в минулому – відомий львівський хормейстер, а нині – органіст зі Швеції. Він презентує слухачам програму з творів українських, американських, німецьких і шведських композиторів, а також зіграє власну сюїту на основі лемківського фольклору “Голоси Карпат”.
Музику можна не тільки слухати, але й бачити. Це доведуть 7 жовтня органістка Надія Велико та відеохудожник Альберт Врубель своїм “Органним шоу”. 9 жовтня Надія Величко зробить подарунок усім правникам, зігравши концерт із творів композиторів-юристів. 13-го відбудеться її класичний органний концерт із творів Йоганна-Себастьяна Баха. Що писали і виконували органісти всіх часів у Львові, дізнаємося на ланч-кон­церті 21 жовтня. А 24 жовтня органістка виконуватиме лише перевірені часом шедеври.
Солістка органного залу Олена Мацелюх матиме цього місяця шість концертів. 4 жовтня в її виконанні прозвучать органні твори Баха. 7, 11 та 18 жовтня разом із запрошеними солістами під супровід живого живопису вона зіграє улюблений цикл “Пори року” Антоніо Вівальді. 14 жовтня слухатимемо французьку органну музику, а 27-го ланч-концерт Олени Мацелюх буде присвячений токатам. Хочете почути, як звучить Гімн України чи Євросоюзу на органі? Тоді 23 жовтня відвідайте сольний концерт виконавиці з Латвії Ліги Деюс.
Органістка із Санкт-Петербурга Ольга Жукова матиме речиталь 11 жовтня, де гратиме твори Пярта, Баха, Ґласа, Алена. Перед тим, 10 числа, вона виступатиме разом із A capella Leopolis. Ансамбль, який славиться своїм високим рівнем історично інформованого виконавства, заспіває Реквієм Дюрюфле та Salve regina Пярта.

Оркестрові проекти

У жовтні на гостей Львівського органного залу чекатиме кілька симфонічних концертів. Зокрема, 19 жовтня Український фестивальний оркестр виступатиме зі скрипалем із Німеччини Олександром Пільченим. Він гратиме на бароковій скрипці з жильними струнами “Кончерто ґроссо” Вівальді, а також Генделя й Авісона. Вже за два дні, 21 жовтня, скрипаль постане в ролі композитора, твір якого разом із оркестром виконуватимуть… самі відвідувачі! “Концерт для ансамблю, публіки і Телеграм-бота, або Будь ласка, не вимикайте ваші мобільні телефони” – це ультрасучасний перфоманс, абсолютно вільний від будь-яких правил та умовностей.
“Музика великих потрясінь” звучатиме два вечори поспіль – 27 та 28 жовтня. Ukrainian Festival Orchestra разом із диригентом з Великобританії Максимом Рисановим та віолончелісткою з Угорщини Дорою Кокаш виконають твори про людські трагедії та перемоги. Дора солюватиме в Концерті для віолончелі Евдарда Елґара, написаному після Першої світової війни. В другому відділі концерту прозвучить Симфонія №5 Серія Прокоф’єва, яку композитор закінчив у 1944 році.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.4695 / 4.08MB / SQL:{query_count}