“Спостерігаючи за англійцями“ Кейт Фокс

“Вівсянка, сер“, твідовий костюм, чай рівно о п’ятій, вишукані манери, аристократизм, снобізм, незворушність, гіперпунктуальність. Які ж насправді англійці? Відома дослідниця Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм і поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється “іронічний садовий гном“ від звичайного, закони облаштування оселі, видимі й невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору – усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній і веселій книжці Кейт Фокс.

“#НАШІ на карті світу“ Уляни Скицької

“#НАШІ на карті світу“ – це 80 історій про непересічних людей: українців з походження чи за місцем народження. Книжка журналістки Уляни Скицької – про #НАШИХ, людей, яких визнав увесь світ, які змінили хід історії, чиї досягнення дивують і вражають. Серед героїв книжки добре знані Іван Пулюй, Соломія Крушельницька, Енді Воргол, Софія Яблонська, Казимир Малевич, Ігор Сікорський, Марія Примаченко. А є й ті, що стануть для читачів справжнім відкриттям: оскароносний мультиплікатор студії “Дісней“ Володимир Титла; талановитий генетик, який розвинув теорію Дарвіна, Теодозій Добжанський; учений-математик, чиї розробки лягли в основу першого в світі комп’ютера, Михайло Кравчук; донька львівського банкіра, яка винайшла принцип роботи Wi-Fi, Геді Ламар; легендарний воротар NHL Террі Савчук; харків’янин, який розшифрував писемність майя, Юрій Кнорозов. Ці люди надихають, і часом їхні біографії такі дивовижні, що виникає думка: так буває лише в кіно.

“Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя“ Майкла Катакіса

Ернеста Гемінґвея оточує чимало міфів. Справжній чоловік і безжальний мачо, алкоголік і котолюб, безстрашний мисливець, спокійний рибалка, геній, який пережив війну і “перетворив“ її на літературу, самогубець і життєлюб. За цим образом часом неможливо розгледіти людину. Але коли на Гемінґвея дивитися крізь його власні слова і вчинки в контексті подій всього ХХ століття, історія його життя набуває нової глибини.
Книжку “Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя“ уклав розпорядник літературного спадку Ернеста Гемінґвея, письменник і дослідник Майкл Катакіс, який використав матеріали з найповнішого архіву одного з найвпливовіших і найзагадковіших письменників минулого століття. Десятки листів, понад чотири сотні фотографій, спогади сучасників, передмова сина Патріка та післямова онука Шона – все це відкриває нам не просто автора безсмертних романів, а людину, яка ніколи не пропускала сходу сонця.

“Гра в музей“ Наталії Космолінської та Ірини Магдиш

Про що можна говорити з дітьми в музеї чи галереї? Як бавитись, спілкуючись про мистецтво? Як перетворити похід у музей на незабутній спогад дитинства?
Наталія Космолінська та Ірина Магдиш підказують відповіді на ці та інші питання, цікаво й нестандартно розповідають про картини і скульптури, які експонують у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького, пропонують різноманітні ідеї для родинного дозвілля та мандрівок цікавими місцинами Львівщини, а також діляться своєрідними асоціаціями до мистецьких творів: музикою, книжками, фільмами. Творять захопливу гру в музей!


“Гітлер. Примітки до біографії“ Себастіана Гаффнера

Це найвідоміша книжка Себастіана Гаффнера, у якій він в лаконічній формі аналізує життєвий та політичний шлях Адольфа Гітлера, висуває сміливі припущення щодо неоднозначних та химерних поворотів історії Другої світової війни і намагається подати об’єктивний аналіз постаті Гітлера та його значення в історії Німеччини і всього світу, уникаючи при цьому поширеної практики сліпої та неконструктивної демонізації цієї одіозної історичної постаті, яка відвертає увагу від виваженого аналізу найпринциповіших помилок та хибних поглядів Гітлера.
“Чимало теоретичних ідей Гітлера живуть далі, навіть довше, аніж можна було припустити, і не лише серед німців, і навіть не лише серед свідомих послідовників Гітлера. А з іншого боку, допоки в цих ідеях хибне не буде чітко відмежоване від більш-менш правильного, правильне перебуватиме у небезпеці бути табуїзованим лише тому, що Гітлер теж так думав“.

“Сліпобачення“ Пітера Воттса

Цей роман  є одним із найвідоміших і найважливіших творів Пітера Воттса, а читачі та критики одностайно вважають його головним і вершинним здобутком письменника.
Кінець ХХІ століття. Розбалансоване людство, яке і без того стоїть на порозі багатьох викликів та невідворотних змін, зіштовхується з новою проблемою принципово іншого рівня – першим контактом. Та чи так легко контактувати з тим, хто, роздивляючи тебе майже впритул, сам не бажає з’являтися у фокусі твого зору? Надто якщо і зір, і всі інші чуття, на які людство покладалося протягом мільйонів років своєї земної еволюції, виявляються нічого не вартими, коли справа доходить до комунікації з “іншими“, які формувалися за геть інакших умов і для яких усі людські поняття та концепції поведінки нічого не варті, як позбавлене сенсу навіть саме розуміння контакту.

“Спогади про Другу світову війну“ Вінстона Черчілля (у двох томах)

Це найвагоміший доробок відомого політичного і державного діяча Вінстона Черчілля в царині літератури, за який він 1953 року отримав Нобелівську премію. Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, автор подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже весь світ. Зайве казати, що дуже багато акцентів у цій праці розставлені геть інакше, аніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації, яка широким історично-культурним ровом і досі пролягає між російсько-радянським табором і рештою цивілізованого світу.


“Скок у гречку: переосмислення подружніх зрад“ Естер Перел

Любовна інтрижка: вона може зруйнувати стосунки пари, вкрасти щастя закоханих, їхню тотожність. І це явище, яке притаманне людям, залишається надзвичайно незрозумілим. Що ж нам із цим робити – скрізь заборонено, проте всюди практикують? Чому люди зраджують навіть у щасливому шлюбі? Чому любовні інтрижки так ранять нас? Коли кажемо “зрада“, що саме маємо на увазі? Чи налаштовують на зраду наші романтичні очікування шлюбу? Чи існує така річ, як шлюб, що припускає любов на стороні? Чи можливо кохати понад одну людину водночас? Чи допомогла колись зрада в шлюбі? У цій аргументованій і динамічній книжці-есеї Естер Перель переплітає випадки з реального життя з критичним психологічним і культурним аналізом.

“Альцгеймер – не вирок!“ Дейла Бредесена

У своїй книжці, що змінює парадигму, доктор медицини Дейл Бредесен подає найдієвіші поради щодо профілактики, запобігання, а можливо, й перемоги в двобої з хворобою Альцгеймера. У книжці зауважено, що хвороба Альцгеймера – не лише одне захворювання, як наразі вважають, а аж три. Автор означує 36 метаболічних чинників, які можуть спричиняти “скорочення“ в мозку і знижувати когнітивні функції. У протоколі ReCODE, що є результатом понад 20 років досліджень деменції, автор наводить рекомендації щодо відновлення балансу метаболічних чинників шляхом зміни способу життя, вживаючи різноманітні вітаміни, і зміни раціону, підвищення фізичної активності та зниження стресових ситуацій.

“Як подружити дітей з емоціями. Поради “лінивої мами“ Анни Бикової

Четверта книга із серії “Лінива мама“ допоможе батькам у розвитку емоційного інтелекту дітей. Практичні вправи та рекомендації від знаного психолога. Цього разу “лінива мама“ Анна Бикова замірилася потішити не лише молодих мам порадами щодо виховання і розвитку дитини, а й залучити дітей до читання її нової книги та познайомити їх із людськими реакціями на різні ситуації, що трапляються в житті. З цієї книги-тренінгу з розпізнання емоцій батьки і діти довідаються про основні емоції, які в них виникають, навчаться розрізняти їх у рідних та друзів, а заразом спробують намалювати свої відчуття різними барвами, навіть позбутися тих емоцій, які завдають прикрощів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.0168 / 4.16MB / SQL:{query_count}