Рік музики Мирослава Скорика

Львівська обласна філармонія запрошує гостей на низку концертів, присвячених 80-літтю легенди

У рамках грандіозного міжнародного проекту “Рік музики Мирослава Скорика”, до 80-ліття легендарного композитора, Національна концертна агенція UKR Artists спільно з найкращими концертними залами України впродовж 2018 – 2019 років проведе низку культурно-мистецьких заходів, які представлять великій аудиторії поціновувачів класичного мистецтва перлини композиторської майстерності Мирослава Скорика.
Рідне місто Маестро Скорика – Львів вже у вересні розпочинає ходу з неповторної тетралогії філармонійних концертів. 14 вересня у рамках заходу “Мирослав Скорик: його учні та послідовники” шанувальникам акапельної музики представлять кращі творчі здобутки відомої композиторки, лауреатки Шевченківської премії та однієї з талановитих учениць легендарного композитора Ганни Гаврилець у виконанні відомого Галицького академічного камерного хору. В програмі вечора прозвучить музика відомого львівського композитора і піаніста Олександра Козаренка, твори якого ввійшли до репертуару провідних колективів України: оркестрів “Київська камерата” та “Віртуози Львова”, Київського квартету саксофоністів, капели “Трембіта” тощо. Також цього вечора зі сцени філармонії прозвучать твори Віктора Камінського – одного з послідовників композиторської школи Мирослава Скорика.
15 вересня тут же камерний оркестр “Академія” представить абсолютно нову програму “Мирослав Скорик – від класики до джазу – магічний світ транскрипцій Мирослава Скорика”. В програмі заходу – парафрази Мирослава Скорика на відомі композиції Астора П’яццолли, Джорджа Гершвіна, Фридерика Шопена, Василя Барвінського, Максима Березовського, у яких талановитий композитор органічно поєднав фольклорну милозвучність із ритмами джазу. І найголовніше, що за диригентський пульт стане сам маестро Мирослав Скорик.
А вже наступного дня, 16 вересня, відбудеться особливий концерт з неповторним галицьким музичним акцентом, який має лаконічну, але досить промовисту назву – “Мирослав Скорик і музика Львова”. Справді, сама програма дійства відображає справжній дух міста Лева: у виконанні Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова” прозвучать твори п’яти знаних композиторів, творчість яких пов’язана з культурною столицею України. Це корифеї Микола Колесса та Анатолій Кос-Анатольський і сучасна генерація – Віктор Камінський та Олександр Козаренко. Між ними своєрідним містком стала постать Мирослава Скорика, який у своїй творчості поєднав традиції старої львівської композиторської школи з новаторством, властивим поколінню львівських митців сьогодення.
А закінчиться музична тетралогія блискучим у всіх сенсах цього слова мистецьким заходом “Прем’єра – вечір концертів Мирослава Скорика”, який відбудеться на сцені Львівської філармонії 19 вересня. Унікальність цього концерту в тому, що шанувальники творчості видатного українського композитора вперше почують абсолютно новий його твір “Речитатив” для скрипки з оркестром, який виконає відомий львівський скрипаль Марко Комонько. Власне йому композитор присвятив свій новий твір. Другий соліст цього вечора – американський піаніст українського походження Станіслав Христенко, лауреат численних престижних конкурсів, зокрема славнозвісного Конкурсу імені королеви Єлизавети в Брюсселі, запрошений виконати Третій фортепіанний концерт Мирослава Скорика. Символічно, що цей яскравий твір композитор написав під час перебування в США. У компанії з цими яскравими музикантами виступить один із найвідоміших віолончелістів України Олександр Пірієв – один із найкращих інтерпретаторів музики Мирослава Скорика. Другий віолончельний концерт особливий тим, що його композитор написав через 33 роки після створення Першого віолончельного концерту, відобразивши в ньому свої переживання щодо трагічних подій сучасної України. Завершальним акордом вечора стане славнозвісний “Карпатський концерт”,  який є своєрідним символом неофольклорного стилю ХХ століття в історії музики і навіть містить елементи джазових гармоній. Таке поєднання музичних стилів створює оригінальну цілісність та концептуальність звучання. Програма концерту прозвучить у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під орудою диригента Юрія Бервецького, який так само, як молоді таланти-солісти, внесе до репрезентації творчості Майстра нотку новаторства.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0513 / 4.37MB / SQL:{query_count}