Що пов’язує модерний націоналізм і Волинь?

Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука чекає гостей на презентацію двох книг і літературно-мистецьку гостину

У неділю, 9 вересня, Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Р. Іваничука (пл. Ринок, 9) запрошує гостей одразу на дві події. О 15.00 тут відбудеться презентація книги журналіста, письменника, експерта з питань Східної Європи Віктора Тимченка “Модерний націоналізм: глобальні катастрофи та як їм зарадити”.
“Модерний націоналізм – це той націоналізм, який сьогодні сповідує багато партій у європейських країнах. З часу того старого націоналізму минуло сто років, і світ змінився. Тому жити за тими канонами націоналізму, напрацьованими філософами кінця ХІХ століття, сьогодні вже не можна, – вважає Віктор Тимченко. – До теперішнього глобального світу підходити з тими старими мірками не годиться”.
Автор проводить межу між  патріотизмом і націоналізмом та расизмом і шовінізмом, сильними і слабкими націями, називає союзників і противників націоналістів у їхній боротьбі, а також не обходить гострі питання радикалізму і тероризму. На великому матеріалі простежує розвиток націоналістичної ідеології від наукових джерел у добу її зародження до сьогодення, аналізує сучасні трансформаційні процеси. Книга дасть інтелектуальну поживу і тим читачам, котрі завжди були твердо переконані в хибності націоналістичного світогляду.
А вже за дві години, о 17.00, в бібліотеці розпочнеться літературно-мистецька гостина “Нове тисячоліття волинської книжності” з лауреатом конкурсу “Коронація слова” Юрієм Камаєвим, літератором-детективістом Віктором Янкевичем та лектором і літератором Сергієм Синюком. Вони говоритимуть з гостями події про сплав історії та літератури, видатних людей, народжених на великій Волині, систему сучасної освіти та про нову книгу Сергія Синюка “Тисячоліття волинської книжності”.
“Волинь – це унікальний регіон України, який єдиний у Східній Європі має безперервну книжну традицію. Найдавніший текст волинської літератури – повість “Про осліплення князя Василька Теребовлянського”. Василько, звичайно, теребовлянський, але доведено, що написав цей текст Василь – настоятель одного з храмів у Володимирі, – пояснює Сергій Синюк. – Від 1097 року я насмілюся вести родовід датованої волинської книжності. Не скажу, що тисячоліття – це дуже багато. Це дуже багато для наших територій, а насправді більшість європейських літератур мають саме такий цикл розвитку. Хтось колись геніально сказав, що Україна вертається додому – в Європу. От якраз існування цієї книжної традиції на Волині дуже добре показує, а де Волинь вдома. І це мене так захопило, що я вже років 25 займаюся цією темою”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.5508 / 4.08MB / SQL:{query_count}