“Цей проект підкреслює винятковість контакту з Львівщиною”

Львів’ян і гостей міста чекають на VII “Фестивалі партнерства”. Що цікавого там відбувається, знає “Львівська Пошта”

Уже традиційно у вересні Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові спільно з Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та міськрадою організовує одну з найбільших українсько-польських подій – VIІ “Фестиваль партнерства”. Він сприяє розвитку культурної співпраці Польщі та України, презентує мистецьке життя польських міст та воєводств і відображає творчу діяльність міста Львова та Львівської області.
Для участі у фестивалі до нашого міста ще вчора прибули офіційні делегації від польських воєводств та міст-побратимів Львова. Разом із львівськими колегами їхні польські партнери, політичні, громадські та культурні діячі ділитимуться досвідом на “Форумі партнерства”, модератором якого буде доктор Бартоломей Валас. Цього року дебати стосуватимуться культури, туристичного розвитку міст і його впливу на історичні міста та життя городян.
“Цей проект підкреслює винятковість контакту з Львівщиною польських партнерів. І цей контакт у плані співпраці органів влади на місцях є чи не найрезультативнішим в Україні. Про це свідчить кількість міст та воєводств, які цього року приїхали на фестиваль із Польщі, – каже Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський. – Програма самого заходу розроблена так, щоб кожна його частина була цікавою та пізнавальною для гостей”.
У самому серці Львова – на площі Ринок – влаштували сцену “Фестивалю партнерства”, де сьогодні виступатимуть українські і польські музичні колективи різноманітних напрямків. Фестивальну програму добротним блюз-роком  відкриє гурт Blues Perspektive Band із Жешува, а продовжать концерт патріархи польської “шантової” традиції – гурт Wodny Patrol. Далі слухачі матимуть нагоду зануритися в світ етномотивів  разом із сімейним проектом Kapela Maliszkow із Низьких Бескидів, етнороковим гуртом Zmije з Підкарпаття та несамовито драйвовим українським фольк-роком від проекту Horpyna із Ольштина.
А ще на площі Ринок і промостендах представлятимуть свої туристичні перлини та освітні програми партнери Львова – польські міста і воєводства. Цьогорічною родзинкою стане мобільне велосипедне містечко – місце, в якому наймолодші учасники події зможуть навчитися безпечно їздити на велосипеді через перехрестя та потенційно небезпечні місця.
У програмі фестивалю заплановані різножанрові виставки. Столиця Польщі представить прекрасну фотовиставку “Газетні фотографії. Варшава  у 1918 –1939 роках”, місто Єленя Гура привезе виставку “Карконоші – перлина сілезьких краєвидів” із фондів музею в Карконошах, а з міста Кєльце до Львова приїдуть виставки картин двох митців, яких об’єднує захоплення новими засобами масової інформації та віртуальним світом: виставка Магдалени Лесьняк “В мережі” та Рафала Урбанського “QR-реінтерпретація”.
Вхід на всі акції фестивалю вільний!

“Фестиваль партнерства” був ініційований Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові у вересні 2012 року. Його створили задля розвитку українсько-польської культурної співпраці, презентації мистецького життя польських міст та воєводств, a також господарів – міста Львова та Львівської області. 
Мета фестивалю – привернути увагу українців та поляків до дуже великого доробку у співпраці Львова та Львівщини з польськими партнерами, яка є прикладом європейського добросусідства. Останніми роками ідея фестивалю стала актуальною як ніколи, а стосунки України і Польщі показали, що друзі пізнаються в біді.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.2469 / 4.09MB / SQL:{query_count}