Прокидатись і засинати з думками про театр

Мистецький Львів завмер у передчутті ІІІ Фестивалю “Кіт Ґаватовича”

Із 7 по 9 вересня у Львові на території Стрийського парку та в колишньому ангарі трамвайного ДЕПО (тепер більш знаному як LemStation) втретє розгорнеться театральний фестиваль “Кіт Ґаватовича”.
І поки театри у всьому світі відкривають нові сезони, у Львові “Кіт Ґаватовича” пропонує своїм відвідувачам не одну-дві події, а насичену триденну програму, завдяки якій ви прокидатиметесь і засинатимете з думками про театр.
Цього року організатори події обрали досить провокативну головну тему театрального етикету. “Ми порушимо тему, про яку всі говорять, але до розбирання її на концептуальний ряд ніяк не доходить, – пояснює тему ІІІ Театрального фестивалю “Кіт Ґаватовича” програмна директорка цього проекту Єва Якубовська. – Де завершується театр і починається щось інше – чи то цирк, чи спекуляція, чи щось давно описане як пропаганда. Зрештою, як нам обходитись із новими жанрами та викликами не лише перед театром, а суспільством”.
Актори і представники всіх львівських театрів дискутуватимуть про внутрішній етикет учасників театрального процесу і участь глядача в театральному процесі. Однією з найгостріших буде дискусія щодо нового виклику, який постав перед українським сучасним театром сьогодні. Найперше мовиться про військову тематику та спекуляцію довкола неї. Адже саме через відвертість режисерів та авторів таких постановок відвідувачі дізнаються, наскільки зручно сьогодні говорити на такі теми.
Чим ще дивуватиме ІІІ Фестиваль “Кіт Ґаватовича”? Спеціально до Львова приїхала міжнародна мистецька група MaxSirArt. Раніше вона працювала з масштабними проектами у Нью-Йорку, Берліні, Парижі та інших містах світу. До нашого міста її учасники завітали після резиденції в Британії (прямісінько з шекспірівського театру “Глобус”!). Навіщо, спитаєте ви? Аби разом із львівськими акторами, яких відібрали на відкритому кастингу на початку серпня, створити нового Hamlet’а. А от якою буде ця постановка, зможете побачити на власні очі: її прем’єру представлять під час фестивалю 8 вересня о 20.30 в LemStation.
Того ж вечора на тій самій локації, щоправда, вже о 23.00, зустрінуться шанувальники творчості легендарного Леся Подерв’янського.  Виставу за його текстом “Купатись чи не купатись” представлять відомі київські акторки Олена Рєпіна та Олена Хижна.
У неділю, 9 вересня, о 18.30 у LemStation гості “Кота” зможуть подивитися виставу “Що робити у Попасній після шостої вечора”, яку виконають школярі з цього міста. О 20.30 тут вам запропонують експериментальну постановку від київської TanzLaboratorium під керівництвом Лариси Венедиктової “Гамлети. Гра в театр”. А з 22.30 стартує перфоманс “У присутності Кота”, під час якого діятиме відкритий мікрофон для відвідувачів і можна буде поспілкуватися з учасниками фестивалю.
Невід’ємною частиною “Кота Ґаватовича” з часу його заснування є публічні сніданки-розмови просто неба з відомими театральними особистостями. Цей рік також не стане винятком: 8 вересня гості фестивалю снідатимуть у Стрийському парку з актором та режисером кінострічок “Кіборги” і “Хайтарма” Ахтемом Сеїтаблаєвим, а 9 вересня – із драматургинею Наталією Ворожбит. Вона відома як авторка п’єси “Зерно­сховище”, створеної спеціально для Королівського шекспірівського театру в Лондоні. Львів’янам цей твір відомий у інтерпретації режисера-постановника Анд­рія Приходька і акторів Першого театру. Окрім цього, Наталія Ворожбит працювала над сценаріями “Кіборгів” і “Дикого поля” (екранізації роману “Ворошиловград” Сергія Жадана, яка має вийти в прокат з 8 листопада).
А ще в Стрийському парку впродовж фестивалю діятиме читацький лаунж, створений спільно з Видавництвом Старого Лева. Всі заходи ІІІ Фестивалю “Кіт Ґаватовича”, які відбуватимуться в парку, будуть безкоштовні. А от на вечірню частину з показами вам необхідно придбати квитки на онлайн-сервісі Gastroli. Зверніть увагу на знижки: для учнів – 40%, студентів – 30%, учасників бойових дій – 25%, працівників театральних установ – 7%.

Якуб Ґаватович – театральний діяч ХVII століття, який уперше поставив театральну виставу в публічному просторі на Західній Україні. “Продав кота у мішку” – одна з його драматургічних робіт. Гра слів “Кіт Ґаватовича” кидає сенсовий виклик глядачеві та митцеві, адже повернення до вуличної форми театру, а саме сценічних форм із використанням громадських просторів, дозволяє говорити про нову форму театрального мистецтва, яке не замикається від глядача. Основна думка фестивалю – “мистецтво не тільки для митців”. Окрім того, назва “Кіт Ґаватовича” символізує повернення до своєї нерозкритої та непопуляризованої історії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8121 / 4.38MB / SQL:{query_count}