Символ Левандівки і “Супутника”

У другій половині серпня в нашому місті відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль Параджанова

Щорічний Фестиваль Параджанова на Левандівці уже став доброю традицією. Проходить він у культурно-мистецькому центрі “Супутник” та в Левандівському парку. На час свята Левандівка стає креативним простором, де творять нові візії у пам’ять про геніального кінорежисера.
“Цього року фестиваль триватиме з 19 по 24 серпня. В програмі свята – традиційні кінопокази, візуальні проекти, музичні концерти та театральні постановки, – каже заступник начальника управління культури ЛМР Любомир Більо. – Фестиваль Параджанова має неабияку популярність серед жителів та гостей Львова. За час проведення уже став символом Левандівки та культурно-мистецького центру “Супутник”.
За шість днів – саме стільки триватиме свято Параджанова – львів’яни та гості міста матимуть нагоду переглянути кінофільми, театральні вистави, візуальні проекти, відвідати музичні виступи, літературні зустрічі, дискусії, майстер-класи для дорослих і дітей та, звичайно ж, подивитися святковий концерт до Дня Незалежності.
Цього року організатори очікують приїзду на Фестиваль Параджанова кінорежисера Романа Балаяна, сценариста і кінокритика Сергія Тримбача, мистецтвознавиці Діани Клочко. Вони вестимуть змістовні лекції, доповіді, розмови про багатогранну постать Сергія Параджанова. А ще на Левандівці чекають дослідника епістолярної творчості, автора численних наукових праць, серед яких збірник спогадів “Іван Чендей у колі сучасників”, професора  Сидора Кіраля.
Сергій Параджанов був творцем, якому було тісно в рамках одного жанру. Його постать однаково важлива для українців, вірменів та грузинів, а його творча мова виходить за межі конкретної нації та стає набутком усіх митців світу. Саме тому фестиваль його імені було доречно винести поза звичний контекст кінотеатрів, у живе середовище, в самобутній район Львова, де творчість великого режисера набуває нового прочитання й осмислення. Формат Фестивалю Параджанова на Левандівці та простір його проведення є знаковими. Адже задум почався з вулиці Параджанова – єдиної на той час в Україні. Саме на Левандівці ще на початку 90-их з’явилася вулиця імені Сергія Параджанова.
Фестиваль став масштабним проектом, де увага зосереджена не на конкретному жанрі мистецтва, а на творчості загалом. Саме пізнання та творчий розвиток є головними цілями Фестивалю Параджанова на Левандівці.
Головними його організаторами є управління культури Львівської міськради, Музей сновидінь, культурно-мистецький центр “Супутник Левандівський” і офіс “Місто літератури”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2348 / 4.35MB / SQL:{query_count}