Найцікавіші культурні події: версія “Пошти”

.

Віднині в кінотеатрах Львова вийшли в прокат одразу шість нових фільмів – комедії “Неймовірні пригоди факіра” і “Шалений Будапешт”, трилери “Шпигунська гра” і “Темні уми”, фантастичний фільм “Зо” і сімейна кінострічка “Крістофер Робін”.
Пригодницька комедія “Неймовірні пригоди факіра” – це екранізація бестселера Ромена Пуертола. У інтерв’ю автор розповідає, що написання роману зайняло в нього близько місяця в 2013 році. У легкій гумористичній формі він хотів привернути увагу людей до того, що чимало жителів планети не мають змоги легальним шляхом подорожувати та бачити світ. Книжка розійшлася накладом 100 тисяч примірників у Франції, а права на її продаж придбали 30 країн.
Дитинство Аджа пройшло в невеличкому районі на околиці Мумбая. Скільки себе пам’ятає, він показував фокуси на вулиці. А коли його матері не стало, вирішив здійснити її мрію і вирушити до Парижа. Тут хлопець зустрів красуню Марі та призначив їй побачення. Але потрапити на зустріч не судилося. Не маючи місця для ночівлі, хлопець залишився на ніч у магазині “Ікея”, в шафі. Хто ж знав, що ту шафу тієї ночі відправлять до Англії. Так і почалася дивовижна подорож факіра з Індії.

Французька комедія “Шалений Будапешт” заснована на реальних подіях. Двоє французів, які дружать ще з коледжу, відкрили тур-агентство, що спеціалізується на поїздках до Будапешта. Серед розваг, які вони пропонують клієнтам, – можливість поїздити на танку та постріляти з автомата. Вони імітують викрадення та вбивства, аби полоскотати нерви клієнтам. Один із авторів сценарію Симон Мутайру в 2014 році зв’язався з хлопцями та почав роботу над фільмом.
Та якою б багатою не була ваша фантазія, коли справа дійде до організації шаленої вечірки, допомога цих двох буде не зайвою. Вінсент і Арно знаються на тому, як влаштувати незабутнє дозвілля. Колись вони навчалися в престижній бізнес-школі та встигли попрацювати на високооплачуваних і нудних роботах. Але нарешті зрозуміли своє покликання. Тепер вони організовують передвесільні вечірки для сміливих хлопців. І найбільше для цього дійства надається місто Будапешт.

Пригодницький трилер “Шпигунська гра” – це екранізація однойменної біографічної книги Ніколаса Давідоффа, заснованої на реальних подіях. Головний герой фільму і книги народився в Нью-Йорку в 1902 році у родині українських емігрантів. В бейсбол почав грати із семи років, хоча батько не розумів цього виду спорту та ніколи не схвалював захоплення сина. Останні десятиліття свого життя Берг провів усамітнено та помер у 1972 році. Втілити образ геніального бейсболіста і шпигуна на екрані довірили Полу Радду (“Людина-мураха”). Робота над фільмом розпочалася навесні 2016 року.
Події розгортаються в США у розпал Другої світової війни. Мо Берга мало хто сприймає як потенційного солдата цієї війни. Берг був досвідченим бейсболістом, зіркою своєї команди. Увагу спецслужб привернув унікальними здібностями – вільно володів сімома мовами. Чудова фізична форма, знання мов та вміння швидко вчитися зробили Мо Берга ідеальним шпигуном.

Фантастичний трилер “Темні уми” зняли за однойменною книгою для підлітків. Роман Александри Брейкен, що ліг у основу сюжету, видали в 2012 році. Режисуру взяла на себе Дженніфер Ю, постановниця другої та третьої частин мультфільму “Кунг-фу Панда”. Адаптацією сценарію займався Чад Ходж, відомий передусім завдяки серіалам, які транслюють на американському телебаченні.
Головна героїня фільму – 16-річна дівчина на ім’я Рубі. Коли їй виповнилося десять, щось у ній змінилося, і це змусило батьків віддати її до спеціального виправного табору, де жили діти з усієї Америки. Найімовірніше, Рубі пережила страшну хворобу, що вбила більшість дітей країни, а інших наділила здібностями, які вони не в змозі контролювати. Дівчині вдається втекти із табору і вона долучається до групи таких же втікачів, як сама. Тепер ці діти наділені надприродними здібностями і відчувають відповідальність урятувати світ від панування злочинної влади.
Фантастичний фільм “Зо” створений на студії Рідлі Скотта, де питання взаємин зі штучним інтелектом уже порушувалося раніше. Спершу передбачалося, що головну роль у стрічці зіграє Чарлі Ханнем – про це оголосили в 2016 році. У травні 2017-го актора замінили на Юена МакҐрегора. Режисерське крісло зайняв володар премії Венеційського кінофестивалю Дрейк Дорімус.
Науковець Коул займається розробкою так званих синтетиків. Допомагає йому в цьому асистентка Зо. Штучні створіння, роботи, які нічим не відрізняються від людей, вигадані спеціально, аби стати ідеальною парою для когось. Вони вірно любитимуть, ніколи не зрадять та ніколи не розчарують. Та чи справжні ці почуття? Світ невідворотно змінився – за допомоги спеціальних препаратів можна викликати почуття закоханості. Сумісність партнерів перевіряє спеціальна програма. І серед усієї прагматичності та передбачуваності аспектів, пов’язаних із коханням, герої намагатимуться знайти справжні почуття.

Сімейний фільм “Крістофер Робін” є ігровою адаптацією всесвітньо відомої казки Алана Мілна. Фільм продовжить традицію студії Disney – створювати ігрові фільми за мотивами своїх популярних мультфільмів. Світ уже побачили “Аліса в Країні Див”, “Маліфісента”, “Попелюшка”, “Аліса в Задзеркаллі”, “Книга джунглів” та “Красуня і Чудовисько”.
Роки минають, а дитячі ігри залишаються лише в спогадах. Колись Крістофер Робін разом зі своїми друзями Вінні Пухом, Кроликом, Тигриком, Совою, свинкою на ім’я Паць, осликом Іа-Іа і Кенгом подорожував Стоакровим лісом. А нині він – дорослий чоловік, голова сім’ї, батько та сумлінний робітник. Усе його життя зосереджене навколо роботи, так що навіть на розваги з родиною у вихідні часу не вистачає. Несподівано Крістофер Робін зустрічає свого давнього друга Вінні Пуха. Ведмежа повернулося, аби нагадати дорослому заклопотаному чоловіку, що в душі він залишився тим самим безтурботним хлопчиськом.

Крім цього, в кінотеатрах нашого міста тривають покази мультфільму “Монстри на канікулах 3”, біографічної драми “Клуб молодих мільярдерів” і бойовика “Місія неможлива: Фолаут”.


Віденського психоаналітика, сексолога, біолога Вільгельма Райха (народився в Україні) називають найвпливовішим та найбільш горезвісним мислителем ХХ століття. Представник фройдомарксизму, лідер культу сексу та анархії вважав, що винайшов “оргон”. Він займався дослідженням “оргонової енергії”, але його винаходи наука так і не визнала.
Книга британського дослідника Крістофера Тернера “Пригоди в оргазмотроні” ретельно простежує інтелектуальну історію Райха в різних контекстах: становлення психоаналізу та університетське життя студентів у Австрії після Першoї світової війни; формування нацизму в Німеччині та його поширення Європою у 1930-их роках: настрої, страхи, інтелектуальні пошуки, розчарування, шлях вічного емігранта, неймовірна популярність, знищення наукового доробку Райха американською владою, суд, арешт, смерть у камері за кілька днів до звільнення. У цій біографії – непересічна особистість, неординарний науковець, роботи якого виходять за межі наукових канонів та перебувають у “сірій зоні” між наукою та псевдонаукою.

Уже багато років поспіль у найгарнішій місцині Карпат – біля підніжжя стародавньої Тустані – наскельної фортеці і митниці ІХ – ХVІ століть відбувається один із найпотужніших фестивалів середньовічної культури “Ту Стань!”.

Цього року свято триватиме з 3 по 5 серпня. Вартість квитків на подію – 150 грн на один день і 300 грн на три дні. “Ту Стань! – 2018” – це лицарські бої, танці, співи, університет, театр, ремесла, смачна кухня, духовна та кінотериторія, воркшопи для дітей, найцікавіші екскурсії. Особливу увагу цього року присвятять дітям: для них створять дитячу фортецю із забавами, танцями, постановками та іншими атракціями.
Також у 2018-ому на фестивалі формуватимуться окремі ремісничі цехи – цех книги, ювелірів, малярський, гончарний тощо. Ще однією новинкою  фестивалю “Ту Стань! – 2018” стане бойова школа. Відвідувачі матимуть змогу не лише спостерігати за боями, а й взяти участь в двобоях.
“Завдання фестивалю – популяризувати пам’ятку, біля якої відбувається фестиваль, та поглиблювати знання власної історії. Цього року буде показова бойова програма та нічний штурм, аналогів якого в нашій країні нема. Він буде максимально цікавий та зрозумілий усім. Окрім того, важливою стане освітня частина з лекціями, інтерактивами та майстер-класами”, – пояснює керівник напряму історичної реконструкції Ярема Іванців.
А ось технологічною новинкою “Ту Стані! – 2018” буде локація “Віртуальна реальність”, у рамках якої відвідувачі зможуть здійснити політ над фортецею.

Львівський органний зал знову дарує своїм слухачам свято музики міжнародного рівня! Головний гостьовий диригент Ukrainian Festival Orchestra Теодор Кухар разом із солістами Йозефом Шпачеком та Уляною Макєєвою 7 серпня о 19.00 відкриють Leopolis Baroque Festival.

Розпочне бароковий концерт Симфонія №2 Карла-Філіппа-Еммануеля Баха у виконанні Ukrainian Festival Orchestra. Карл Бах за життя зажив більшої слави, аніж його батько, ним захоплювався молодий Моцарт, під його впливом перебували Гайдн та Бетховен. Але з плином часу ім’я “гамбурзького Баха” поступово відійшло у тінь його великого батька. І лише у 60-их роках ХХ століття твори сина отримали нове життя.
Слідом за Бахом-сином звучатиме Бах-батько: Концерт для скрипки, гобоя та оркестру до мінор із Українським фестивальним оркестром виконають скрипаль із Чехії Йозеф Шпачек та українська гобоїстка Уляна Макєєва з Одеси. Цей твір вражає майстерним поєднанням сольних інструментів та оркестру.
Після антракту звучатимуть “Пори року” Вівальді. Твір, наділений якоюсь магією, що її щедро розсипав між нотами темпераментний італієць, цього разу звучатиме у виконанні Йозефа Шпачека та оркестру. 

А на 21.00 того ж дня Львівський органний зал підготував справжній подарунок для візуалів! Мовиться про Sound & Vision – показ фільмів від мистецької формації Wiz-Art, який супроводжуватиме імпровізація на “королі інструментів” – органі від Івана Остаповича.
Wiz-Art – це мистецька формація у Львові, що існує з 2008 року. Вона об’єднує проактивних і діяльних, беручких кіноагентів світу, які створюють хвилі бурхливої енергії та обмінюються нею зі світом. Місія фундації – розвиток кіно у Львові та в Україні, активна присутність країни в світовому контексті.

Іван Остапович – диригент, композитор, директор Львівського органного залу. Навчався в Спеціалізованій музичній школі ім. С. Крушельницької у Львові, вивчав диригування у Київській консерваторії та фагот і композицію у Львівській. Є лауреатом першої премії Всеукраїнського фестивалю-конкурсу диригентів “Музична Таврія” у Херсоні. Співзасновник музичної агенції Collegium Musicum Lviv та однойменного камерного оркестру, з якого виріс Ukrainian Festival Orchestra, що нині успішно виступає зі світовими зірками класичної музики.


Сьогодні, 2 серпня, о 18.30 у “Львівській копальні кави” відбудеться презентація проекту UKRAЇNER. Це суспільно-культурний проект про людей, які творять країну щодня своїми ремеслами та вміннями, а також про місця, які, як правило, не входять до путівників. Проект відкриває Україну для українців з різних регіонів та іноземців. До UKRAЇNER залучені близько 150 волонтерів, а матеріали для нього переклали сімома мовами.
У цей час команда перебуває вже у чотирнадцятій за ліком експедиції, тож розповість про те, що їй вдалося відкрити, що вона бачила та чого очікує від наступних експедицій.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1397 / 4.48MB / SQL:{query_count}