Картини, намальовані на мішенях

Роботи з побажаннями миру від людей з усього світу приїхали до Львова з Катару. І вже побували на виставках у США, Швейцарії та Великобританії

фото: Олег Огородник
У Львові в Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) триватиме виставка  міжнародного художнього проекту і соціальної акції “Qtargets – послання миру” (Qtargets-message for peace) українського художника Андрія Черновола.
Проект соціальний, проект унікальний, бо базою для створення картин є не звичайні матеріали, а спортивні мішені для стрільби. Саме мішень, як зазначає автор робіт Андрій Черновіл, є символом проекту і засобом оцінити її не як символ агресії та війни, а як ціль досягнення будь-якого результату, зокрема миру. Зі слів куратора виставки Надії Черновіл, мета проекту – об’єднати людей із різних країн концепцією світу без війн та насильства.

Отож, ініціатори проекту просять людей по всьому світу залишати на мішенях свої послання миру і добра, з яких художник створює картини, наносячи на мішень зображення напівпрозорими фарбами так, щоби послання можна було прочитати. Дивлячись на них, глядач відчуває когнітивний дисонанс, що дозволяє перемкнути його думки від боротьби, неприємностей і розділення на згоду, мир і об’єднання.
Роботи ці вже були представлені у США, Великобританії, Швейцарії та Катарі. З українських міст – у Києві. Львів став другим українським містом, де можна побачити роботи Андрія Черновола.
“Ми із сином Захаром оглянули виставку “Qtargets – послання миру”, і вона нам дуже сподобалася. Це крутий проект! Раджу львів’янам і гостям міста її відвідати. Приходьте сім’ями і розповідайте дітям про мир. У Палаці мистецтв представлені дуже креативні й цікаві роботи. Вони приїхали до Львова з Катару. Їх уже виставляли в найвідоміших галереях Великобританії, США і Швейцарії. З українських міст виставка побувала в столиці. Автор робіт Андрій Черновіл родом з України. Куратором виставки є його дружина Надія Черновіл, уродженка Львова. Колись її батько був тренером національної збірної зі стрільби. І фактично дав поштовх цій ідеї. Подружжя Черноволів зараз живе і працює в Катарі, але серцем і душею в Україні, зокрема у Львові. Ми випадково зустрілися з їхніми батьками, які розповіли про цей гарний проект. Проект зачепив нас, себто мене і народного депутата Оксану Юринець. Ми запропонували привезти ці роботи до Львова, і подружжя погодилося, – розповідає “Львівській Пошті” помічник-консультант парламентаря Ярина Капітан. – Це соціальний проект – проект за мир у світі. А кому, як не Україні, ця тема зараз є такою близькою? Приходьте і побачите все на власні очі!”.
Зі слів Ярини Капітан, особливо вражає робота “Qtargets – послання миру”, де на кожній мішені є послання миру світові від людей із різних країн. “У виставковому залі Палацу мистецтв відвідувачам особливо запам’ятається велике полотно, звідки на них дивитимуться очі! Великі очі дивляться на нас із чотириметрового полотна. Художник зобразив їх на тлі 216 паперових мішеней зі словами добра та миру від жителів різних країн”, – каже співрозмовниця.
“Величезні очі кольору неба і води зазирають у душу глядача поглядом безумовного прийняття, довіри та любові. Магія цього погляду, немов обмитого сльозами, заволодівши увагою глядача, тримає його не відпускаючи, змушує зупинитися, а потім наблизитися до полотна. Від картини люди повертаються з невловними змінами у свідомості, з іншим – більш широким поглядом на життя і сприйняття себе як частини людства”, – пояснює Надія Черновіл.
Як каже школяр Захар, він у захваті від цієї виставки. “Дуже красиві картини на мішенях! Це стільки старань і праці. Хто б міг подумати, що можна малювати на мішенях. Виявляється, можна”, – каже хлопець. Захар бачить цю виставку символічною, особливо коли в країні війна. На запитання “Львівської Пошти”, що б він хотів побажати військовим, хлопець сказав: “Аби вони не засмучувалися. Ми віримо у них, і вони ніколи не програють! Дуже б хотів, аби країни не ворогували, адже з боку влади цих країн воювати негарно”.
“Кожен по-своєму працює над становленням миру у світі: військові на передовій, політики в законодавчому полі, дипломати на переговорному. А є люди мистецтва, в яких ця тема пронизує цілий проект. Андрій Черновіл – українець, який зараз живе у Катарі, малює картини на звичайних мішенях для стрільби. Але те, що виходить, відверто вражає. Картини мандрували США, Великобританією, Катаром, Швейцарією. Ми допомагали їхньому “візиту” до Києва, і я тішуся, що цей проект зараз у моєму рідному Львові. За нагоди завітайте – не пошкодуєте!” – наголошує Оксана Юринець.
Отож, гайда до Палацу мистецтв! До 22 липня маєте час долучитися до проекту “Qtargets – послання миру” (Qtargets-message for peace), залишивши світу і своє побажання миру, яке автор ініціативи – художник Андрій Черновіл вплете у майбутні роботи.

У рамках проекту “Qtargets – послання миру” разом із картинами Андрія Черновола можна буде побачити роботи інших художників із Катару. Серед них Меріам Аль Тані (Mariam Al-Thani), Єйман Алі Алсаад (Eiman Ali Alsaad), Фатіма Абдулла Мухаммед Аль Халаф (Fatima Abdulla Muhammed Alkhalaf), Гада Мубарак Аль Маадід (Ghada Mubarak Al Maadeed), Халіфа Аль Обаідлі (Khalifa Al Obaidly), Мустафіна Жансайя (Mustafina Jansaya) і Далія Аль Шеріф (Dalia Al-Sherif).

Фото: Олег Огородник, Ірина Цицак
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7154 / 4.13MB / SQL:{query_count}