18 книжок про пригоди, любов і космос

“Львівська Пошта” пропонує добірку підліткових книжкових новинок від кращих українських та закордонних письменників, яка точно зацікавить читачів більше, аніж шкільний список літератури на літо

“Джордж і блакитний супутник” 

(Люсі та Стівен Гокінґи, 
Видавництво Старого Лева)

Джордж та Енні – двоє відчайдушних підлітків, які понад усе на світі мріють знову побувати в космосі – цього разу проходять відбір у космічний табір і розпочинають запеклу боротьбу, щоби стати першими астронавтами, які полетять на Марс. Але в таборі діється щось підозріле: випробування стають надто ризикованими, працівники кудись зникають, а роботів навколо більшає... Чи вдасться друзям упоратися із хитромудрими завданнями і потоваришувати з тими, з ким вони змушені співпрацювати у парі? Що за дивовижі заховані у високих коробках, під’єднаних до чудернацьких апаратів? Звідки взялися дірки на скрижанілій поверхні Європи – одному з найбільших супутників Юпітера? І скільки ще таємничих загадок треба розгадати, аби вибратися з лабіринту небезпек?

“Таємниця суперкрутих”

(А. Аудгільд Сульберґ,
Видавництво Старого Лева)


Це четверта, заключна книжка про суперкрутих, у якій спробуємо довідатися їхню таємницю. 
Здавалося б, життя Анне Беа складається щонайкраще: тепер у неї є коханий, з яким вона виступає в найкращому музичному гурті школи. Та виявляється, мати коханого – не така вже й проста. А тут ще й нова учениця Наталія, яка з’являється в їхньому класі та несподівано стає суперницею Анне Беа. Вам нізащо не здогадатися, кого тепер називатимуть Новим Суперстервом! Та й чи справді Наталія така мила і добра, як видається на перший погляд? Все з’ясується на загадковому безлюдному острові, куди сьомі класи вирушають у мандрівку, щоби відсвяткувати закінчення молодшої школи.

“Happy End попри все?..” 

(Ніна-Елізабет Ґрьонтведт, 
Видавництво Старого Лева)

Це заключний щоденник Уди, яка так полюбилася українським читачам.
Уда починає навчатися в старшій школі, і майже одразу в неї з’являється коханий. Але яке воно – справжнє кохання? Чи можна закохатися в того, кого зовсім не знаєш і з ким якось ніяково поруч? І чи завжди гарна історія про кохання закінчується щасливо? Уда відкриває для себе неймовірно романтичну історію Ромео та Джульєтти, яка завершується зовсім не гепі-ендом, зате сповнена неземних почуттів, від яких іде обертом голова... Дорослі кажуть, що закоханість – то лише вплив гормонів. Чия ж правда?

 “Антон та інші нещастя”

(Ґюдрун Скреттінґ,
Видавництво Старого Лева)

Норвезька письменниця Ґюдрун Скреттінґ дебютувала романом для підлітків “Антон та інші нещастя”. Його продовження – “Антон та інші комахи” – стало найкращою дитячою книжкою 2017 року в Норвегії. Незабаром вийде третя книжка про цього героя, який так полюбився читачам-підліткам, – “Антон Великий”.
Антонові – дванадцять, і в нього чимало проблем, які він вважає справжніми нещастями. Проте в нього є найкраща подруга – Іне, яка завжди готова прийти на допомогу. Антон шукає татові наречену, Іне намагається помирити своїх батьків. І завдання ці не з простих, тим паче що професія хлопцевого батька не з найпрестижніших. Кажуть, у продавців дачних туалетів шанси сподобатися жінкам невеликі... Та крок за кроком, витівка за витівкою – і задуми Антона й Іне стають щораз досяжнішими, а їхня дитяча дружба переростає в щось глибше і несподіване для них обох.

 “Ватага веселих волоцюг”

(Андрій Бачинський,
Видавництво Старого Лева)

Нова повість для підлітків відомого українського письменника Андрія Бачинського оповідає про пригоди трьох друзів, яких називають “Ватага веселих волоцюг”. Віт, Влад і їхня подружка Васька вирушають у небезпечну вилазку підземеллями Львова, аби на власні очі побачити підземну річку, але навіть не уявляють собі, до яких карколомних наслідків це призведе. Чи зможуть друзі відшукати містичну угоду з дияволом та допомогти таємничому незнайомцеві з підземелля? Про це і не тільки читачі довідаються, прочитавши цю захопливу книжку.

 “Кава по-дорослому”

(Ірина Мацко,
Видавничий центр “Академія”)

Доросле життя – як кава: скільки не солоди, а гіркий післясмак залишається. У цьому переконана 15-річна Катя, яка втомилася засинати під сварки батьків. Прикладу щасливих стосунків вона не бачить ні вдома, ні в подруг, ні в їхніх родинах. У Каті – хаос у душі, в думках і в наплічнику, саме тому до неї причепилося некрасиве прізвисько Мотлох. Щира, вразлива, спрагла уваги й любові, вона не дуже добре розбирається в людях, не вміє відмовити, навіть якщо від пропозиції трохи не по собі, і дозволяє втягувати себе в потенційно небезпечні ситуації, як-от вечірка в наркокублі. Чи зуміє вона побудувати довірливі стосунки з мамою? Чи зможе знайти те кохання, у якому не треба щоразу “доводити, що любиш”?

“Винятки Із правил”

(Саша Грищенко,
Видавничий центр “Академія”)

Юні дівчата, які закохуються в удвічі старших чоловіків, красуні, які морять себе голодом і спортом, щоби потрапити в модельний бізнес, старшокласниці, які бавляться в стервочок, підлітки, які роблять необдуманий вибір, не переймаючись наслідками… Герої Саші Грищенко – типові й водночас особливі юнаки та юнки. Вони легко падають у солодкий вихор залежності – чи то від кохання, чи від наркотиків, чи від смаку перемоги. Борються за свої мрії або повертаються до них спиною, чіпляються за життя і пливуть за течією.

“Нетутешній”

(Оксана Сайко,
Видавничий центр “Академія”)

Він змалечку почувався самотнім, небажаним, невдатним до спілкування з іншими. Часом промовляв уголос свої думки та уявляв, що це хтось говорить до нього. Тоді було не так самотньо. Потім він знайшов своє покликання – лагодити годинники, і Час став найближчим його співрозмовником і другом. А потім юнак-годинникар, спраглий людського тепла, зустрів дівчину з очима, що прожили десяток життів. Він повірив підказкам годинників і врятува
 її у надії, що вона зможе врятувати його. Але цей хлопець був надто “нетутешнім”, непристосованим до повсякдення і не міг розпізнати, де справжнє, а де ілюзія. Зіткнення з реальністю зламало годинникаря, і щоби полагодити себе, він мусив втекти від часу, від домівки, від ремесла і спогадів, аби нарешті знайти те, що шукав.

“Дівчинка, яка випила Місяць”

(Келлі Барнгілл,
“Віват”)

Щороку в Протектораті має відбуватися жертвопринесення. Щороку відьмі треба віддати безвинне немовля, і містяни вірять, що за це кровожерлива лісова потвора подарує їм іще один рік нехай безрадісного й оповитого серпанком смутку, але життя. Тож чи має ця карколомна жертва бодай якийсь сенс? Із цією книжкою читач порине в дивовижний світ, де відьма опікується покинутими малятами, де болотяний монстр пише вірші, а ув’язнена мати керує зграями паперових птахів. Тут живляться зоряним і місячним сяйвом, змагаються за чоботи-скороходи та вміють проникати крізь тканину світу. І, безумовно, добро перемагає, навіть якщо заради цього треба вщент зруйнувати усталений порядок.

“Гімназист і вогняний змій”

(Андрій Кокотюха,
“А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”)

У другій книзі відомого письменника Андрія Кокотюхи багато карколомних подій, смертельних небезпек, драматичних непорозумінь, покинутих будинків і, звичайно ж, страхітливого вогню.
Після пригод із Чорною Рукою в житті гімназиста Юрка Туряниці таємниць і загадок стало ще більше. Дивні речі кояться в столиці – одна за одною горять українські історичні будівлі. Деякі сліди ведуть до Першої зразкової гімназії, яка ризикує втратити репутацію ще й через... наркотики. Восьмикласник Юрко Туряниця разом із приватним детективом Назаром Шпигом та вірним бульдогом Джентльменом знову беруться за справу. Та чи до снаги звичайному гімназистові випередити злодіїв і врятувати від забуття українську історію?

“Квідич крізь віки”

(нове видання, Джоан К. Ролінґ,
“А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”)

Це нове видання найвідомішої спортивної книги чарівного світу з оригінальним текстом Дж. К. Ролінґ, яскравим художнім оформленням обкладинки Джонні Даддла та ілюстраціями Томислава Томича. Вторговані кошти надходять до благодійного фонду Comic Relief.
Багаторічний бестселер у світі чарівництва та одна з найпопулярніших книг у бібліотеці Гоґвортсу “Квідич крізь віки” має у собі все, що вам обов’язково доведеться знати про історію, правила та порушення правил благородного спорту – квідич. Сповнений захопливих фактів, цей найповніший посібник, написаний шановним квідич-письменником Кенилворті Виспом, знайомить нас з історією гри від її початків у середньовічних туманах на околицях Квірдичевого болота аж до сучасного квідичу, що його люблять так багато чарівників і маґлівських родин по всьому світу. З повним описом знаменитих квідич-команд, найпоширеніших порушень правил, розробки гоночних мітел та багатьох інших цікавинок ця книга є обов’язковою спортивною “біблією” для всіх любителів Гаррі Поттера, любителів квідичу, гравців, аматорів, а також для власників сезонних квитків на Чадлі Кеннон.

“Фантастичні звірі і де їх шукати”

(велике ілюстроване видання, Джоан К. Ролінґ,
“А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”)

Нове видання містить повністю оновлений текст 2017 року, який включає шість нових звірів, котрих можна зустріти на теренах Північної Америки, а також нову передмову Дж. К. Ролінґ, написану від особи Ньюта Скамандера.
Це видання “Фантастичних звірів і де їх шукати” Ньюта Скамандера (яке вже вважається класикою серед чарівників) охоплює надзвичайний арсенал магічних істот – від Акромантули до Шрейка разом із десятьма різними видами драконів. Усі вони чудово зображені в яскравих кольорах винахідливою Олівією Ломенек Ґілл.
Роки видатних пригод та досліджень магіозоолога Ньюта Скамандера дали плідні результати, які сподобалися науковцям і були із захопленням сприйняті відьмами та чарівниками, а також стали доступними для маґлів на початку цього сторіччя. Завдяки яскраво ілюстрованому виданню читачі можуть вивчати магічну фауну п’яти континентів, не встаючи зі зручного крісла. “Фантастичні звірі і де їх шукати” – це книга, яку мусять прочитати всі у Гоґвортсі!

“Бартімеус: око Ґолема”

(Джонатан Страуд,
“А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”)


Ця книга – захопливе продовження повісті “Амулет Самарканда” не залишить байдужим жодного читача будь-якого віку.
Ми знову опиняємось в Лондоні, контрольованому чарівниками, яким служать джини, африти, фоліоти та інші химерні мешканці світу духів. У юного мага Натаніеля – тепер уже помічника міністра внутрішніх справ – новий клопіт. У місті почастішали таємничі атаки на магічні установи і заклади. Дедалі нахабніше поводиться підпільна організація “Спротив”, що взяла собі за мету повалити владу чарівників. І найголовніше: у Лондоні з’явився Ґолем – моторошне велетенське чудовисько, що не боїться будь-якої зброї та заклять і нищить на своєму шляху геть усе. На наших героїв – Натаніеля і його норовистого, але могутнього джина Бартімеуса чекають нові випробування і неймовірні пригоди...

“Дике літо в Криму” 

(Зірка Мензатюк,
“А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”)

Герої нового твору відомої української письменниці Зірки Мензатюк уже відомі читачам з її повісті “Таємниця козацької шаблі” (цей твір увійшов до шкільної програми за 5 клас). І ось вони знову вирушають у мандрівку...
“Дике літо в Криму” – це гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п’ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, втраплятиме у моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли татар насильно вивозили з рідного Криму. Однак Наталочка та її нові друзі ще не знають, що цю реліквію розшукують не тільки вони...

“Привіт, вовки!”

(Дорота Касьянович,
“Урбіно”)

Герой цієї повісті, одинадцятирічний Філіп, наділений неймовірною уявою, і це рятує його від одноманітності повсякдення, самотності та цілковитого нерозуміння з боку батьків. Навіть найкращий друг знайшов собі крутішого приятеля і охолов до спільних ігор. Несподівано Філіп знаходить друга у вигляді своєї тітки, старшої маминої сестри. Проте мама, видається, не дуже схвалює постійні синові поїздки до тітоньки-письменниці. Ще б пак! Вона свято впевнена, що її сестра – найщасливіша людина на світі: у неї купа грошей і вона не мусить працювати. Бо хіба це серйозна робота – писання книжок? Якби вона займалася справжньою роботою, було б краще.
Філіп уже наперед знає, що ніколи не зізнається мамі в тому, що теж намагається писати книжку... Книжку, в якій кожен упізнає себе. Чи готові дорослі до таких відкриттів? Чи стане в них мужності зізнатися у власних помилках?

“На щастя, молоко”

(Ніл Ґейман,
КМ-БУКС)

Дитяча повість автора світових бестселерів Ніла Ґеймана розповідає неймовірну історію тата, який вийшов по молоко і зустрів на своєму шляху захопливі пригоди з піратами, динозаврами, давніми цивілізаціями, чужопланетянами, поні, вампірами та мандрівками в часі. Ця чудернацька історія трапилася за абсолютно банальних обставин. У будинку закінчилося молоко. Мама у відрядженні, тато – за головного. Саме він змушений плентатися до магазину. Але дорогою його викрадають... справжнісінькі чужопланетяни.
А от що каже сам Ніл Ґейман про “На щастя, молоко”: “Це найдурнуватіша, найдивніша та найсмішніша книга, яку мені довелось написати і я достобіса цим пишаюся. Книга називається “На щастя, молоко” та розповідає про батька, який іде по молоко для своїх дітей, але, як сам стверджує, дорогою. його викрадають прибульці, потім знову викрадають пірати, після чого його рятує стегозавр на повітряній кулі, а зустріч із богом-вулканом ледь не закінчується для нього фатально. Книга містить велику кількість подорожей у часі. Також там можна зустріти поні, вампірів, динозаврову міжзоряну поліцію, а закінчується все гепі-ендом. І на щастя для всіх – молоко. Чи може пляшка молока врятувати всесвіт? Якщо дві одні й ті самі пляшки молока з різних місць доторкнуться, чи означатиме це кінець всесвіту, чи просто двоє гномів з іншої планети затанцюють нижче по вулиці, взувши черевики на дерев’яній підошві та одягнувши капелюхи з квітами?”.

“Пакс” 

(Сара Пенніпакер, 
“Рідна мова”)

Якщо ви звикли до того, що Джон Классен ілюструє та створює лише смішні книжки, тоді ви просто ще не встигли прочитати повість Сари Пенніпакер “Пакс” – пронизливу, глибоку та надзвичайно щемку історію про Пітера і Пакса, звичайного дванадцятирічного хлопчика та звичайного лиса, незвичайна дружба яких допомагає обом пережити горе. Батьки Пакса померли, коли той ще був лисеням, а Пітер нещодавно втратив маму та залишився з батьком, який не дуже поспішає підтримати сина. Одного дня Пітер урятував Пакса від смерті. З цього часу між хлопчиком і лисом зав’язалася дружба. Дружба, яка розгортається на тлі вічної боротьби добра і зла, людини і природи, любові і ненависті, життя і смерті. Дружба, яка допомагає долати труднощі та виклики долі, якими б важкими та суворими вони не були. Дружба, яка без зайвого дидактизму вчить відрізняти правду від брехні, бути щирим, вірним, а також цінувати все справжнє, ніжне та крихке – усе, що так легко можна втратити. 

“Хроніки Архео. Скарб Атлантів”

(Агнешка Стельмашик,
“Чорні вівці” та “Видавництво 21”)

Перед вами нова книга пригодницької серії “Хроніки Архео”. Швидкий розвиток подій, легенди, які виявляються правдою, друзі, на яких завжди можна покластися, і багато гумору – це книга, на яку ви чекали.
Таємниця! Античні скарби! Сенсація! Сонце, золотий пісок і смарагдове море… Ах!.. Канікули в Греції просто прекрасні! Зараз-зараз, але звідки тут стародавня гема? Хто цей професор Флемінґ? І чому Мойра Родіті наступає героям на п’яти? Брат і сестра Островські знову вирушають на пошуки скарбів. Звісно, їх супроводжуватимуть Ґарднери і пані Офелія. Також з’явиться хтось несподіваний – хтось, хто зможе перекласти слова Спіроса Дімітроса, чим зрушить лавину подій: “…пам’ятає давню історію, яку переповідали від покоління до покоління. Він каже, що тисячу років тому жителі Санторіні сховали на Криті якийсь скарб. Можливо, це була статуя Посейдона з храму в Атлантиді”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.1703 / 4.27MB / SQL:{query_count}