“Покараний розпусник” чи сильна особистість?

Львівський оперний запрошує львів’ян і гостей міста на прем’єру постановки опери “Дон Жуан”

Шанувальники театру ім. С. Крушельницької і, зокрема, творчості режисера-постановника, народного артиста України Василя Вовкуна, безперечно, нетерпляче чекають нової прем’єри. Що ж, уже цієї суботи, 30 червня, львів’яни і гості міста матимуть нагоду оцінити її. Адже цього дня о 18.00 на сцені театру розпочнеться опера “Дон Жуан” Вольфганга-Амадея Моцарта (лібрето Лоренцо да Понте), про роботу над якою нам із вами розповідали ще навесні.
Середньовічна іспанська легенда про “покараного розпусника”, спокусника жінок Дон Жуана є одним із найпопулярніших сюжетів у історії світового театру. Вона лягла в основу безлічі театральних вистав – драматичних, музичних, народних, лялькових, хорео­графічних. У рік створення Моцартового шедевра тільки в Італії йшло відразу кілька оперних вистав із однаковим сюжетом.
Історія Дон Жуана дала Моцартові привід для постановки проблеми особистості. Його Дон Жуан – це втілення безрозсудної відваги, кипучої енергії, незнищенного оптимізму і любові до життя. Саме в життєлюбності закладений головний секрет чарівності цього героя. Однак його егоїзм, зневага до законів честі та моралі стають джерелом нещастя для всіх, кого зустрічає Дон Жуан на своєму шляху. Композитор підкреслив подвійність, суперечливість Дон Жуана. Це не просто “покараний розпусник”, як у більшості присвячених йому творів, а сильна особистість, яка живе за своїми власними законами.
І ось уже 30 червня, а також 1 липня ви зможете побачити те, над чим так довго працювала чимала команда: диригент-постановник  Юрій Бервецький, хормейстер – Вадим Яценко, балетмейстер-постановник Марчелло Алджері (Італія), художник-постановник Тадей Риндзак, художник костюмів Оксана Зінченко, диригент Назар Якобенчук, балетмейстер Сергій Наєнко, режисер Тарас Різняк і Олег Кіндратів, який здійс­нював дизайн сцени.
Також варто згадати виконавців, які розповідатимуть нам із вами цю історію зі сцени Львівської опери. У ролі Дон Жуана побачимо Петра Радейка, Юрія Гадзецького, Яро­слава Папайла і Дмитра Кальмучина. Володимир Шинкаренко, Ігор Міхневич, Михайло Подкопаєв втілюватимуть Лепорелло, Юлія Погребняк, Олеся Бубела, Дарина Литовченко – донну Анну, Олег Лановий, Дмитро Алтухов  – дона Оттавіо, Любов Качала, Людмила Осташ, Катерина Кравченко – донну Ельвіру. Партію Церліни виконуватимуть Анастасія Корнутяк, Анна Носова, Марія Саморіз-Шрам, Мазетто – Дмитро Кокотко, Юрій Шевчук і Дмитро Жуков, командора – Юрій Трицецький, Володимир Дутчак і Роланд Марчук.
Вартість квитків на 30 червня 50 – 500 грн, на 1 липня 50 – 300 грн. Зверніть увагу на те, що оперу демонструють італійською мовою з українськими субтитрами!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9112 / 4.36MB / SQL:{query_count}