Читати людей, як книги

У Центрі міської історії Центрально-Східної Європи представлять проект “Жива бібліотека”

У неділю, 17 червня, з 13.00 до 15.00 в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Академіка Богомольця, 6) триватиме презентація проекту Інституту суспільних ініціатив “Жива бібліотека”, який має на меті утверджувати різноманіття і долати стереотипи через особисті історії.
“Жива бібліотека” – це виняткова можливість познайомитися з людьми, яких ви не зустрічаєте щодня. Серед “книг” нашої бібліотеки будуть: людина з інвалідністю, волонтер геріатричного пансіонату та учасник пішої мандрівки Україною, поліаморна людина, іноземець, людина з хронічними захворюваннями, жінка-айтішниця, ВІЛ-позитивна людина з відкритим обличчям. “Жива бібліотека” працює так, як звичайна бібліотека. “Читач” приходить і обирає “книгу”, яка його цікавить, непокоїть або лякає.
Мета “Живої бібліотеки” – заохочувати діалог і формувати позитивні стосунки між різними людьми. Вона допомагає утверджувати різноманіття через реальний діалог на важливі теми. Тут ставлять складні питання і знаходять відповіді на них.
“Ми переконані, що чесна й відкрита розмова сприяє толерантності та соціальній інклюзії в громаді. Молодим людям важливі особисті історії. Адже це не суха статистика, а живі люди зі своїм особливим, незвичайним досвідом. І звичайно, радимо обирати для читання “книгу”, яка найменше подобається, – саме так ви зможете проговорити найскладнішу для себе тему”, – каже співорганізатор “живої бібліотеки” Юлія Федорів.
Аби стати читачем чи читачкою “Живої бібліотеки”, треба заповнити форму. Проект реалізує Інститут суспільних ініціатив за підтримки European Youth Foundation.

Першу “Живу бібліотеку” провели в 2000 році у Данії на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація “Зупини насильство” (Stop the Violence). Подія була відкрита вісім годин на день упродовж чотирьох днів і налічувала понад п’ятдесят “книг”. Широкий вибір “книг” давав “читачам” можливість кинути виклик своїм стереотипам, що вони й зробили. Більш ніж тисяча “читачів” скористалися бібліотекою. Відтоді ця ідея поширилася по всьому світу і була втілена в життя у понад 70 країнах. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8854 / 4.36MB / SQL:{query_count}