“Ми робимо так, щоби Європа приїжджала сюди”

Чим дивуватиме ІІ Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, знає “Львівська Пошта”

Із 13 по 22 липня наше місто прийматиме ІІ Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt. У програмі проекту – 28 подій, які відбуватимуться на восьми локаціях: у палаці Потоцьких, Свірзькому замку, Львівській філармонії, Львівському оперному, соборі святого Юра,  храмі святих апостолів Петра і Павла, домініканському соборі та, звичайно ж, у трамвайному депо, яке вже встигло стати візиткою фестивалю.
Чим саме дивуватиме ІІ LvivMozArt днями, анонсували організатори і співзасновники цього проекту. Диригент і організатор фестивалю Оксана Линів розповіла про його особливості: “Цього року події на фестивалі відбуватимуться у нових форматах та локаціях. Перші три дні заходи  LvivMozArt триватимуть, зокрема, й на новій сцені, яку облаштують за палацом Потоцьких. Темою урочистого концерту, який відкриє фестиваль 13 липня о 19.00, я обрала “Гостьову книгу Львова”. Поясню чому: за останні два століття це місто відвідало багато видатних людей, серед них такі композитори, як Йоганнес Брамс, Моріс Равель, Арам Хачатурян. Саме тому концерт-відкриття буде складатися з творів світової класики”.
У Свірзькому замку в рамках фестивалю представлять прем’єру постановки опери “Алкід” барокового українського композитора Дмитра Бортнянського. Її демонструватимуть 14 і 15 та 19 і 20 липня о 20.00. Зверніть увагу на те, що кількість місць на цей захід обмежена – на локації зможуть прийняти не більш ніж 200 осіб. Тож не баріться з купівлею квитків!
Як уже розповіла Оксана Линів, цього року палац Потоцьких не просто гостинно відчинить двері для шанувальників класичної музики (у залах палацу триватиме виставка до фестивалю), але й дасть можливість навіть наймолодшим гостям зрозуміти, ким був головний герой LvivMozArt завдяки програмі для дітей. Упродовж двох днів вони зможуть взяти участь в пізнавальному проекті “Mozart kids: веселий Моцарт”. Окрім цього, 14 липня о 19.00 на сцені за палацом розпочнеться симфонічний концерт “Полювання на Моцарта”, а 15 липня о 20.00 – камерний концерт “Валерій Соколов та друзі”.
Коротко розповімо про інші локації фестивалю. Львівська обласна філармонія 15 липня о 18.00 прийматиме оперу “Моцарт у дзеркалі сучасності”. В Архикатедральному соборі святого Юра 16 липня о 21.00 розпочнеться концерт духовної музики “Син великому батькові”. Окрім нього, до LvivMozArt долучаться ще два храми – в храмі Пресвятої Євхаристії, відомому як домініканський собор, 17 липня з 19.00 триватиме “Христове одкровення”, а в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла 22 липня об 11.00 розпочнеться святкова літургія фестивалю. Зверніть увагу на те, що вхід на всі події в храмах буде вільний! Особлива локація проекту – трамвайне депо, в якому наприкінці 2016 року відбулася презентація LvivMozArt, цього разу запропонує два унікальні проекти. Мовиться про симфонічний концерт-перформанс Mozart і експеримент-перформанс “Міф Лемберґ”, котрі триватимуть 19 і 20 липня з 19.00 і 22.30 відповідно.
І звичайно ж, така подія не могла оминути Львівський оперний: 17 липня о 19.00 тут розпочнеться гала-концерт фестивалю. 18 липня, в той же час, виступатиме симфонічний концерт Viennest soiree. 22 липня о 19.00 – концерт-закриття, в рамках якого австрійський музикант Франк Стадлер за участі оркестру INSO гратиме на унікальній скрипці Моцарта із фундації “Моцартеум” у Зальцбурзі, яку спеціально привезуть до Львова. Інструмент виготовив майстер П’єтро-Антоніо Далла Коста в Тревізо у 1764 році. Скрипка належала Вольфгангу-Амадею Моцарту, яку той використовував упродовж останніх років життя у Відні.
Окрім Головної зали Львівського оперного театру, у фестивалі задіяна Дзеркальна зала. 20 липня о 19.00 тут відбудеться камерний концерт вокальної музики “Дует на трьох”, а наступного дня з 10.00 науковці розпочнуть Міжнародний форум “Моцартіана: європейський та всеукраїнський аспекти. Середовище Ф.-К. Моцарта у Львові”.
Навіщо взагалі був створений LvivMozArt? Адже це не просто фестиваль – цей проект уже переростає в окрему інституцію. Як каже співорганізатор LvivMozArt Олег Мацах, основна мета – це, звичайно, інтегрувати музичну культуру України в світову і навпаки. Важливо зрозуміти, що це нова платформа, нові можливості для українських музикантів”.
Ще один співорганізатор проекту – львівський ресторатор Марк Зархін додає: “Зараз фестиваль перетворюється на інституцію, і це європейська інституція. Ми робимо так, щоби Європа приїжджала сюди. Ми хочемо, щоб у Львові відбувався європейський фестиваль, щоб музика, яка звучить тут, була якісною та на такому ж рівні, на якому відбуваються фестивалі у Європі”.
А поки Львів готується до фестивалю, радимо вам переглянути промо відео та про LvivMozArt та постать Франца Ксавера Моцарта за посиланням.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7587 / 4.11MB / SQL:{query_count}