Meridian Poltava запрошує!

Організатори оприлюднили програму фестивалю, який стане найбільшою культурною подією міста за останні 115 років

Із 8 по 10 червня в Полтаві триватиме Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava. У списку учасників – відомі автори сучасності з України, Швеції, Німеччини та Британії.
За задумом організаторів, Meridian Poltava – це триденна культурологічна прогулянка містом і локаціями поза ним, під час якої полтавці й туристи відвідуватимуть поетичні  читання, концерти, екскурсії тощо. Вхід на всі заходи вільний!
8 червня, у перший день фестивалю, поезія звучатиме у Решетилівці та на полі Полтавської битви. Найочікуванішою подією цього дня мають стати поетичні читання в редуті – споруді, яку використовували як передовий опорний пункт для руйнування бойового порядку наступаючої шведської армії в 1709 році. Тут можна буде почути Сергія Жадана, Галину Крук, Оксану Забужко, Агнету Плейель, Мальте Перссона та Ігоря Померанцева.
Офіційне відкриття Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Poltava відбудеться 9 червня на площі біля театру Гоголя. Пізніше, о 12.30, у кінотеатрі покажуть фільм Ігоря Померанцева та Лідії Стародубцевої  “Ампутація” (поезія та війна). Кінець фестивального дня обіцяє бути насиченим: літературний вечір Оксани Забужко, мультимедійний проект-вистава “Безкінечна подорож, або Енеїда” за участі Юрія Андруховича та рок-концерт гурту “Жадан і Собаки”.
Останній день фестивалю, 10 червня, розпочнеться з пішохідної екскурсії містом, яку проводитиме Артур Ароян. Далі “меридіанівці” зможуть відвідати поетичні читання у різних локаціях, розташованих у середмісті. А завершить триденне дійство концерт сучасної класичної музики “Полтава 03:44” у виконанні Квартету імені Левка Ревуцького. Композитори Томас Єннефельт зі Швеції та Золтан Алмаші з України написали його спеціально для Meridian Poltava і виконуватимуть уперше.
Організатори порівнюють Meridian Poltava із культовою подією 1903 року. Тоді на відкриття пам’ятника Іванові Котляревському до Полтави теж з’їхалися всі найвідоміші представники української інтелігенції. Урочистості перетворилися на всеукраїнську акцію, в якій взяли участь Олена Пчілка, Леся Українка, Михайло Комаров, Панас Мирний та інші.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7597 / 4.35MB / SQL:{query_count}