Що об’єднує Андруховича, Токарчук і Сйона?

1 червня в Дрогобичі розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль Бруно Шульца. Чого чекати від цієї події, знає “Львівська Пошта”

Менш ніж за тиждень, а саме 1 червня, в Дрогобичі розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль Бруно Шульца – славного дрогобичанина, завдяки якому це місто відоме в усьому світі. У програмі свята понад сто подій за участі гостей із сімнадцяти країн.
Урочисте відкриття фестивалю відбудеться о 10.00 в театрі імені Юрія Дрогобича. Інавгураційні лекції зі сцени театру виголосять: один із найвідоміших сьогодні у світі польських поетів, прозаїк та есеїст, лауреат численних престижних премій та нагород Адам Загаєвський та найпопулярніший ісландський поет і прозаїк, автор текстів пісень для Бйорк, номінований на “Оскара” за пісню I’ve Seen it All, Сйон. До слова, під час заходу можна буде придбати першу книгу Сйона в українському перекладі.
У літературному блоці програми заплановані такі події, як презентація нового роману Юрія Андруховича, презентація нової поетичної збірки “Дрогобич” Сергія Жадана в польському перекладі Яцека Подсядла, літературні зустрічі з Олександром Бойченком, Андрієм Любкою, Тарасом Прохаськом, Юрієм Винничуком, Софією Андрухович, Андрієм Бондарем, Остапом Сливинським. Також із гостями фестивалю зустрінуться видатні польські письменники і поети Ольга Токарчук, Богдан Задура, Павел Гілле, Яцек Подсядло, Кшиштоф Келлер та інші. А з Литви до Дрогобича приїде Геркус Кунчюс.
Серед музичних подій свята концерт духового оркестру Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського, музичного гурту “Кроке” з Кракова та фінальний фестивальний концерт “Жадан і Собаки”.
У театральній палітрі фестивалю буде аж три прем’єри: одна від бразильського театру A turma do Dionіsio і дві від студентського театру “Альтер” з Дрогобича. На сцені театру ім. Ю. Дрогобича спектаклі зіграють “Театр у кошику” зі Львова, “Студійний театр” із Варшави та Дрогобицький драматичний театр.
Окрім цього, в програмі VIII Міжнародного фестивалю Бруно Шульца присутня мандрівка вернісажами: індивідуальні та колективні виставки художників з України, Польщі, Франції, Росії в приміщеннях старої гімнастичної зали (за головним корпусом університету), вілли Яроша, костелу святого Бартоломія, хоральної синагоги. Найбільшою несподіванкою стане інсталяція і перформанс Влодка Кауфмана в студентському парку між головним корпусом та філологічним факультетом університету.
Тим часом у Дрогобицькому педагогічному університеті ім. І. Франка в рамках фестивалю триватиме велика міжнародна наукова конференція – найбільша серед відомих дотепер у світовому шульцознавстві. На ній виступлять понад п’ятдесят науковців із тринадцяти країн світу, які говоритимуть про філософію і поетику місця в творчості Бруно Шульца.
OFF-програма фестивалю запропонує цікаві мистецькі проекти в публічному просторі міста. Стежте, аби не проґавити щось інтригувальне й незвичне!
“Запрошуємо сердечно! Знайомтеся з тижневою програмою восьмого “Шульц-Фесту!” – закликають організатори свята. – Покиньте буденні справи і поспішайте до нас на небуденні події! Вхід на всі події фестивалю вільний”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7462 / 4.37MB / SQL:{query_count}