Який він – колір молитви?

У “Тюрмі на Лонцького” відкрили виставку ікон, вишитих у тюрмах

Днями в Національному музеї-меморіалі “Тюрма на Лонцького” відбулося урочисте відкриття виставки вишитих ікон “Колір молитви”. Основними експонатами цієї експозиції стали вишиті на засланні та під час ув’язнення, зокрема в тюрмі на Лонцького, образи та серветки.
Ховаючись від пильного ока тюремних наглядачів, ув’язнені українки вишивали голками, зробленими із риб’ячих кісток, та кольоровими нитками, витороченими із власного одягу, на невеликих клаптиках тканини, які дивом вдавалося зберегти під час постійних обшуків. Така робота ставала для них духовним розважанням не просто в аматорській творчості, а насамперед у зосередженій молитві. Про це свідчать християнські мотиви вишитих елементів, серед яких переважає поширена іконографія Богоматері, ангелів, хреста, а також написи зі словами молитви до Бога.
Віра підтримувала на дусі ув’язнених українок у важкий час. Вишиваючи свої сподівання на кращу долю, вони просили волі не тільки для себе особисто, а й для своїх дітей, батьків, родини, народу і Батьківщини.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3067 / 4.33MB / SQL:{query_count}