“Майстерні пам’яті”: не можна забути!

У музеї “Територія терору” представили мобільну виставку-меморіал, присвячену пам’яті жертв Голокосту в Україні

До 31 травня в Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія терору” (просп. Чорновола, 45 Г)  триватиме нова виставка “Майстерні пам’яті”. Це мобільна виставка-меморіал, присвячена пам’яті жертв Голокосту в Україні.
На урочистому відкритті заходу, окрім директорки музею Ольги Гончар, виступили постійний заступник посла Федеративної Республіки Німеччина Вольфганг Біндзайль та координатор проектів Єврейської громади в Дюссельдорфі Маттіас Ріхтер. Крім того, в рамках події відбулася презентація карти “Місця терору в Галичині 1941 – 1944: гетто та трудові табори для євреїв”.
“Майстерні пам’яті” – це спільний німецько-український проект, який об’єднує освітні та меморіальні ініціативи зі збереження пам’яті про Голокост в Україні. Після реалізації меморіального проекту, присвяченого відзначенню 75-их роковин трагедії в Бабиному Яру, Єврейська громада міста Дюссельдорф разом із українськими партнерами – Музеєм історії та культури євреїв Буковини і Центром досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства – розпочала роботу над створенням сучасних освітніх матеріалів з історії Голокосту. Їхньою основою слугували історії свідків подій Голокосту в Україні, з якими організатори познайомилися під час роботи над проектом.
Спогади свідків, біографії учасників подій Другої світової війни, локальні історії із семи українських міст, а також ідеї для сучасної меморіальної роботи зібрали та презентували на виставці “Майстерні пам’яті”. У рамках цього проекту також представлені матеріали для роботи з дітьми та молоддю від 12 років. Серед них: дидактична книга про Голокост, створена на основі спогадів, коміксів і архівних матеріалів; “Методичний чемодан” для роботи з учнями шкіл і студентами вишів; набір навчальних карток, присвячених різним аспектам з історії Голокосту в Україні та Європі; мобільний додаток для створення маршрутів пам’яті на навчальних заняттях; документальний фільм про долю чернівчанина після його визволення з гетто; книги, присвячені темі Голокосту в Україні. Ці матеріали об’єднані на єдиній онлайн-платформі – так званій “Меморіальній вікі”, яка є невід’ємною частиною проекту. Проект спрямований передусім на людей, діяльність яких пов’язана з освітньою, культурною та громадською сферами, котрі зацікавлені в проведенні активної пам’ятної роботи.
Карта “Місця терору в Галичині 1941 – 1944: гетто та трудові табори для євреїв” візуалізує основні складові нацистської індустрії масового вбивства єврейського населення Галичини в роки Другої світової війни. На основі архівних документів та сучасних досліджень локалізовані головні гетто і табори примусової праці для євреїв у дистрикті “Галичина” в 1941– 1944 роках. Під час німецької окупації на території краю були створені близько 50 гетто і 40 таборів примусової праці для євреїв. Тільки 2% місцевих євреїв вдалося пережити Голокост. Кількість жертв на карті локалізована через прив’язку до конкретного місця примусового тримання. Вона позначає єврейські втрати окремих населених пунктів.
Проект відбувається за сприяння Міністерства закордонних справ ФРН та Посольства ФРН у Києві в рамках Програми з розширення співпраці з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства – 2018 і проходить під патронатом Центральної ради євреїв Німеччини.
Оглянути виставку можна з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 18.00. Вхід вільний.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0070 / 4.36MB / SQL:{query_count}