Музика для гурманів і юних слухачів

Органний зал не перестає дивувати незвичайними, несподіваними подіями. Які концерти готують для нас організатори – довідалася “Львівська Пошта”

Друга декада травня в Органному залі заповідається бути не менш цікавою за першу. Чому? Бо лише до 20 травня тут лунатимуть Моцартівські арії та український хоровий спів, фортепіанний концерт із оркестром та органні речиталі, нічний концерт музики Малера та дитячий Сен-Санса! Заінтриговані? Тоді докладніше розповімо про найближчі події в Органному залі.
Перш за все анонсуємо кілька концертів, які подарують справжню насолоду любителям органної музики. Вже у неділю, 13 травня, на ланч-концерт до Органного залу завітає органіст Богдан Дем’яненко з Києва. Він виконає твори у формі варіацій на basso ostinato, у яких “наполегливий бас” – це голос творця, промова оратора, роздуми про вічне. Цього ж дня вечірній органний концерт даватиме Надія Величко. Під час цього дійства лунатимуть голосні, поважні, швидкі марші Кларка, Бальбатра, Волтона та повільні, ліричні, співочі адажіо Марчелло, Генделя, Глюка, Сен-Санса, Гільмана.
У четвер, 17 травня, на органі гратиме Олена Мацелюх. Разом зі скрипалем Марком Комоньком вони виконають улюблений львів’янами концерт “Пори року” із творів Баха та Вівальді. Супроводжуватиме музику живопис Ольги Куц.
Наступного дня на цій локації відбудеться “Ніч Ґустава Малера”. Це проект музиканта Сергія Гаврилюка. В рамках події можна буде почути такі твори, як “Пісні померлих дітей” і Фортепіанний квартет німецького композитора, слава до якого прийшла лише після смерті.
Також у п’ятницю, 18 травня, Органний зал прийматиме Міжнародний хоровий фестиваль “Львівські зустрічі” та львівський муніципальний хор “Гомін”.
“Львівські зустрічі” – це масштабне музичне дійство, яке щороку збирає колективи з різних регіонів України і країн Європи. Цього року фестиваль триватиме з 18 по 20 травня у Львові та Винниках.
“Ми проводимо цей фестиваль уже третій раз. Для нас важливим є те, що перший фестиваль також проходив у стінах Органного залу. Тоді до Львова приїжджав хор з Італії, з Папської базиліки!” – наголошує мистецький керівник фестивалю Руслан Вишенко.
З його слів, з часу проведення першого фестивалю географія виконавців суттєво розширилася. Цього разу на “Львівські зустрічі” приїдуть гості з Івано-Франківська, Тернополя, Києва, а також Польщі.
Саме 18 травня о 19.00 відбудеться офіційне відкриття фестивалю.
“Цього року в нас цікавий формат, адже ми святкуємо 15 років у статусі львівського муніципального хору “Гомін”. У перший день буде наш ювілейний концерт, представлення творчого доробку за роки існування”, – каже Руслан Вишенко.
Окрім колективу-юві­ляра, виступатимуть гурт LeonVoci, жіночий вокальний ансамбль Madrigal voices і Академічний камерний хор Тернопільської обласної філармонії.
У другий день фестивалю, 19 травня, концерт відбудеться о 16.00. Цей день буде насиченішим. У Львівському органному залі виступатимуть муніципальний хор “Гомін” і хор “Грація” Львівського коледжу культури та мистецтв, мішаний хор студентів Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича,  народний камерний хор “Жайвір”, український чоловічий хор “Журавлі” (Польща), мішаний хор Gaudeamus Молодечненського державного музичного коледжу ім. М.К. Огинського (Білорусь).
“Цього дня ми знову виступатимемо на одній сцені з нашим хором-побратимом з Польщі “Журавлі”, з яким у нас є величезні спільні проекти у Варшаві та Вроцлаві”, – каже мистецький керівник фестивалю.
А ще 19 травня Органний зал, Центр музичного розвитку Tempo та проект M-Dates запрошують малят від двох років на інтерактивний концерт “Карнавал звірів” Каміля Сен-Санса, в якому братимуть участь органістка Олена Мацелюх, піаністка Меланія Макаревич і художниця Ольга Куц.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6722 / 4.09MB / SQL:{query_count}