“Сто літ!” Вроцлавській академії мистецтв

У Львові відкрили велику виставку сучасного польського мистецтва

фото: Євген Кравс
У Палаці мистецтв щойно відкрили мистецьку виставку “Сто літ!”, яка представляє найважливіші напрямки і тренди вроцлавського мистецтва і триватиме до 6 червня. Подія присвячена 100-літтю незалежності Республіки Польща і відбувається під патронатом Консульства Республіки Польща у Львові У двох залах Палацу мистецтв представлені роботи художників, пов’язаних із Вроцлавською академією мистецтв імені Євгеніуша Гепперта. До експозиції ввійшло понад сто нових актуальних творів 44 польських митців – від абстракції до графіки та реалізму, фотографії, рисунку.
“Виставки польського мистецтва у Львівському палаці мистецтв проходять часто, але роботи митців із Вроцлавської академії мистецтв побачимо вперше. Маємо надію, що це стане початком плідної та якісної співпраці між двома культурними інститутами”, – каже координаторка з українського боку, заступниця директора Палацу мистецтв із науково-мистецької діяльності, кандидат мистецтвознавства Ольга Луковська.
До виставки залучені як професори Вроцлавського університету, так і знані та молоді художники, частина з яких особисто завітали на урочисте відкриття експозиції. Окрім них, на події були присутні в.о. гендиректора Палацу мистецтв Юрій Візняк, координаторка з українського боку Ольга Луковська, куратор виставки “Сто літ!” і автор ідеї, декан відділу малярства і скульптури Вроцлавської академії мистецтв Войтек Пукоч.
“Виставка не має політичного підтексту, її ідея лише мистецька – авторська інтерпретація творів художників, що беруть у ній участь. Українською побажання “Сто літ!” звучить як “Многая літа!”, – каже Войтек Пукоч. – У такий спосіб ми хотіли привітати нашу країну. Маю надію, що те, що підготували учасники, буде цікавим українському глядачеві”.
І звичайно ж, така грандіозна подія не могла б відбутися без участі особливого гостя – Генерального консула Республіки Польща у Львові Рафала Вольського. Він розповів, що Вроцлав – місто, яке в незвичайний спосіб пов’язане зі Львовом, львів’янами: “Інколи називаю його віце-Львовом. Польські львів’яни потрапили сюди після Другої світової війни, коли кордони Польщі були змінені. І тому Львів має з Вроцлавом надзвичайно близькі зв’язки. Окрім того, наші дві мистецькі інституції мають тісну співпрацю. Це прекрасно, що львів’яни матимуть нагоду познайомитися з художнім світом Вроцлава. Адже це місто, на мистецьке життя якого впливали різні культури, польські, чеські, німецькі, єврейські традиції. Виставка є непересічною, показує середовище дуже різних творців Вроцлавської академії мистецтв, у якої дуже потужна школа, тісно пов’язана зі Львовом”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8426 / 4.08MB / SQL:{query_count}