Не ловіть ґав – станьте супергероями!

У Львові стартував 11 Дитячий форум. Де відбуватиметься усе найцікавіше, знає “Львівська Пошта”

Віднині по 13 травня в Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) триватиме 11 Дитячий форум. Це унікальний фестиваль родинного дозвілля, у якому розваги поєднуються зі здобуттям корисних вмінь і навичок.
Як ми вже розповідали, цього року відвідувачів Дитячого форуму об’єднає просторова гра-квест “8 ключів Буквордсу”. Більшість подій відбуватимуться на восьми тематичних просторах. Це “Печера жахайликів” (література), “Камелот” (спорт та рухливі ігри), “Задзеркалля” (музика і театр), “Галактична імперія” (наука та винахідництво), “Зачарований ліс” (екологія і мандри), “Ігросфера” (фестиваль настільних ігор), “Галявина єдинорогів” (творчі майстер-класи), “Долина драконів” (музейний простір). Окремо діятиме простір для дошкільнят – Королівський дитячий садочок.
Окрім чималої кількості зіркових учасників, на Дитячий форум завітають переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання “Книгоманія” та його районних і міських етапів із Львівської області.
Серед них двоє найкращих читачів зі Львова – Максим Дзюбан та Соломія Стрельбиць, які вже розповіли нам свої історії успіху.
“В бібліотеку мене записала у 2,5 роки мама з бабусею. До четвертого класу я вже перечитав усі книжки, розраховані на дітей до 5-го класу,  –згадує шестикласник Максим Дзюбан. – Зараз уже не рахую, скільки книжок прочитав. Прочитую в середньому одну книгу за тиждень залежно від навантаження в школі. Для мене книжка – класний спосіб комунікації”.
Семикласниця Соломія Стрельбиць також читає з раннього дитинства:
“Досі пам’ятаю, як піднімала очі вгору – до високих полиць – і показувала пальчиком на одну з книжок. Завжди читала ті, які обирала сама. Зараз читаю дуже багато: намагаюся подолати одну книгу за день – це мій рекорд”.
На превеликий жаль, попри підтримку міської та обласної влади, Дитячому форуму досі бракує коштів на проведення свята. Як розповіла президент ГО “Форум видавців” Олександра Коваль, Львівська облрада безкоштовно надала приміщення Палацу мистецтв, звичайна вартість оренди якого на чотири дні становить 350 тис. грн. Львівська облдержадміністрація виділила 60 тис. грн на проведення Дитячого форуму, 125 тис. грн – фестивалю дитячого читання “Книгоманія”, а також на друк поліграфічної продукції (44 тис. грн), поселення (13 тис. грн) та інші витрати (частково). Львівська міськрада забезпечила фінансування в сумі 170 тис. грн.
Та й цього замало…
Якщо на Дитячий форум не придбають ще щонайменше 5 тисяч квитків, цьогорічна одинадцята подія може стати останньою! Виправити ситуацію можна, зокрема, через активнішу участь шкіл у Святі дитячої книги. Адже у школах Львова навчається 74 766 учнів, а квитки на Дитячий форум придбали лише для 1437-ми (це навіть менше, аніж 2% усіх школярів нашого міста!). Наразі до акції долучилося 154 учні з п’яти шкіл Франківського району (при 13 498 учнях і 21 навчальному закладі), 475 учнів і три школи Галицького району (7584 і 14 відповідно), 76 учнів із трьох шкіл Залізничного району (13 038 і 18), 342 учні із семи шкіл Шевченківського району (15 669 і 23), 302 учні з 10 шкіл Сихівського району (15 017 і 19) та 88 учнів із чотирьох шкіл Личаківського району (10 260 і 18 відповідно).
Тому не ловіть ґав! Гайда по квитки! Їх уже можна придбати на сайті bookforum.ua. Вартість: для дітей – 60 грн на день і 90 грн на чотири дні, для дорослих – 30 і 50 грн відповідно. Для дітей із багатодітних родин, дітей із малозабезпечених родин, осіб з інвалідністю, дітей переселенців, дітей учасників АТО, учасників бойових дій і Героїв Майдану, вихованців дитячих будинків та інтернатів, дітей-сиріт та напівсиріт, пенсіонерів (за віком) вхід безкоштовний!
Усі заходи на території Дитячого форуму також безкоштовні. При купівлі квитка кожна дитина отримає подарунковий купон від “Ігроленду” вартістю 70 грн на будь-які п’ять ігор на автоматах мережі.

Топ-5 новинок 11 Дитячого форуму

1. “Це зробила вона” (“Видавництво”)
“Це зробила вона” – перша ілюстрована книга про видатних українок. Їхні історії захоплюють, їхній внесок вражає, їхній приклад надихає.
Сьогодні ми відхиляємо завісу таємничості, щоби побачити справжню роль українських жінок в науці, політиці, культурі України. Пліч-о-пліч з чоловіками вони творили нову Україну. Пліч-о-пліч з чоловіками вони йшли до своєї мети. “Це зробила вона”. Це зможете зробити і ви.

2. Галина Вдовиченко “Сова, яка хотіла стати жайворонком” (видавництво “Чорні вівці”)
“Сова, яка хотіла стати жайворонком” – це історія про двох пташок та їхні звички – спати довго і прокидатися рано. Кожна з них провадить свій спосіб життя, часом навіть не усвідомлюючи його переваг. А що буде, коли одного дня сови почнуть полювати вранці, а жайворонки співати вночі? Як досягти порозуміння? Чи різні стилі життя – загроза дружбі?

3. Дорота Касьянович “Привіт, вовки” (видавництво “Урбіно”)
Що робити тобі, одинадцятирічному хлопцеві, під час канікул, коли ти ніде не їдеш, коли твої батьки постійно зайняті, а найкращий друг знайшов собі іншого, крутішого приятеля? Філіп знаходить розраду в своєї тітки Аґнешки, яка ніколи не ставить зайвих питань і нічого не забороняє.
Це чудова, тепла і зворушлива розповідь про непрості стосунки підлітків з батьками, дорослішання та про те, як непогамовна фантазія змінює наше життя на краще.

4. Алла Гутніченко “Незвичайні професії” (Видавництво Старого Лева)
У цій книжці-віммельбуху кожній професії присвячені по три розгортки: на одній розповідається про її особливості та зображена сфера діяльності, на другій мовиться про знаряддя, потрібні для роботи фахівцеві, а третя –зазвичай інтерактивна й інформативна. Книжка про дивовижні професії сподобається дітям різного віку.

5. Сара Вінман “Коли Бог був кроликом” (видавництво “Рідна мова”)
Ця книжка про брата і сестру, про дитинство і дорослішання, про дружбу і родинні стосунки, про тріумф і трагедію та про все те, що між ними. Але передусім ця книжка про любов у всіх її проявах.

11 Дитячий форум у цифрах:

250 новинок дитячої літератури, виданих спеціально до Дитячого форуму.
35 найкращих дитячих видавництв.
31 переможець Всеукраїнського конкурсу дитячого читання “Книгоманія” з 15-ти областей та міста Львова.
45 переможців районних та міських етапів конкурсу “Книгоманія” з Львівської області.
1200 заходів у програмі на 8-ми тематичних просторах.
117 організацій-учасників із 8-ми міст: видавництва, музеї, бібліотеки, театральні студії, танцювальні студії.
503 особи-учасники: автори, науковці, перекладачі, ілюстратори, майстри, науковці, керівники культурних та освітніх організацій, спортсмени, бібліотекарі. 
140 волонтерів.

Топ-5 подій 11 Дитячого форуму

1. Робототехніка та віртуальна реальність
Із 10 по 13 травня з 10.00 по 18.00 у “Галактичній імперії” (на третьому поверсі Палацу мистецтв) Tech Startup School Entertainment запрошує поринути в світ робототехніки та інноваційності, щоби відкрити свої таланти! Як дитині стати успішним винахідником? Оволодіти навичками творчості, комунікативності та роботи в команді? Шлях простий – навчитися конструювати, програмувати та керувати Arduino-роботами. Все це школярі дізнаються тут же під час майстер-класу. А ще тільки тут діти й усі охочі матимуть можливість відчути і випробувати на собі віртуальну реальність.

2. “Колискова для Олекси” Соломії Чубай
10 травня о 16.00 на другому поверсі Палацу мистецтв представлять музичний проект “Колисковa для Олекси”. Його ініціювала мама восьмирічного хлопчика-аутиста Соломія Чубай, щоби краще пізнати світ дитини, привернути увагу до проблем таких діток, об’єднати щонайбільше батьків, які виховують дітей-аутистів, змінити ставлення до них суспільства та не соромитись їх.

3. Читацька революція
11 травня з 10.00 у Львівській облдержадміністрації розпочнеться справжнісінький переворот! Книгомани спробують захопити владу і дізнаються, які книжки читають керівники області. Долучатися можуть всі охочі. Охорона на той час вже буде нейтралізована.

4. “Тарас Шевченко устами незрячих дітей і львівських зірок”
12 травня о 12.00 відомі твори Тараса Шевченка, а також пісні сучасних авторів звучатимуть у виконанні співачки Оксани Мухи, скрипаля Олександра Божика, незрячих дітей віком 8 – 14 років, які акомпануватимуть собі на бандурі, сопілці, фортепіано, гітарі. Глядачі потраплять у полон чарівної музики і співу дітей, які бачать світ серцем. Ведучою дійства буде народна артистка України Олександра Бонковська.

5. “Girl Power: як не підтверджувати соціальні стереотипи?”
12 травня о 16.00 на другому поверсі Палацу мистецтв розпочнеться дискусія під назвою “Girl power: як не підтверджувати соціальні стереотипи” за участі в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, письменниці, журналістки, юристки та правозахисниці Лариси Денисенко, дитячої письменниці, літературної редакторки Тані Стус і письменниці, перекладачки Гаськи Шиян.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.6469 / 4.16MB / SQL:{query_count}