Олег Ільницький: інтелектуальна біографія

Дім Франка запрошує гостей на зустріч із професором-емеритом Альбертського університету

У п’ятницю, 27 квітня, о 15.00 у Львівському національному літературно-меморіальному музеї І. Франка (вул. І. Франка, 150 – 152) відбудеться чергова зустріч із серії „Інтелектуальна біографія”. Цього разу гостем Дому Франка буде літературознавець, професор-емерит Альбертського університету (Канада) Олег Ільницький. Подію організували у співпраці з Інститутом українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Українським католицьким університетом.
Упродовж останніх десяти років героями зустрічей-семінарів “Інтелектуальна біографія” були письменники, науковці та митці, чиє інтелектуальне становлення, досвід та репрезентативні форми праці є цікавими з точки зору проглядання ширших контекстів, овидів, змістів. Серед них – Лінда Грей, Марія Ревакович, Ольга Токарчук, Наталя Яковенко, Юрій Тарнавський, Ендрю Вернік, Марко Павлишин, Ганс Йорген Валлін-Вейє, Максим Тарнавський, Андрій Содомора, Леонтій Войтович, Микола Ільницький, Юрій Яремко, Феодосій Стеблій.
Зустріч у форматі “Інтелектуальна біографія” передбачає вільну бесіду навколо тріади топос – тропос – антропос, тобто місць, ідей та людей, що впливали на становлення особистості гостя, були визначальними для його особистої інтелектуальної біографії.
Поряд із бесідою важливим елементом “Інтектуальної біографії” є графічна мапа місць, ідей та людей, що позначені на ній різними кольорами та сполучені між собою лініями зв’язків.
Олег-Степан Ільницький – літературознавець, професор-емерит відділу сучасних мов і культурологічних студій Альбертського університету (Канада), гостьовий лектор Українського католицького університету. Найбільш знаний як дослідник українського літературного футуризму, що стало предметом низки наукових праць, і, зокрема, докторської дисертації, захищеної у 1983 році у Гарвардському університеті. Українському материковому читачеві професор Олег Ільницький найбільше відомий своєю працею “Український футуризм. 1914 – 1930”, яка побачила світ у львівському видавництві “Літопис” 2003-го року (з англійської переклала Рая Тхорук; наукова редакторка – Ірина Старовойт).
Окрім Альбертського, Олег Ільницький викладав також у Гарвардському та Манітобському університетах. Фахівець із гуманітарних комп’ютерних технологій та їх використання в українських студіях. Багаторічний редактор наукового журналу Canadian Slavonic Papers. У 2014 році став редактором наукового періодичного видання “Схід/Захід: Журнал українознавчих студій”.
Олег Ільницький також є співредактором і співупорядником (спільно з Юрієм Гавришем) фундаментальної праці “Конкорданція поетичних творів Тараса Шевченка” у 4 томах, яка побачила світ у 2001-ому.
Упродовж останнього квітневого тижня цього року професор Олег Ільницький проводить “Тиждень футуризму” для студентів-філологів Українського католицького університету. Власне, зустріч із професором у серії “Інтелектуальна біографія” відбувається у рамках його львівського візиту до УКУ. Провадитиме бесіду Данило Ільницький, а мапу інтелектуальної біографії Олега Ільницького створив Віктор Мартинюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7537 / 4.36MB / SQL:{query_count}