Поет, філософ, пророк і символ ліберальних змін

У нашому місті представлять Міжнародний проект “ЛЕЦ. XX століття” та відкриють меморіальну дошку авторові “Непричесаних думок”

Сьогодні, 21 квітня, о 18.00 у Дзеркальній залі палацу Потоцьких відбудеться урочисте зібрання, присвячене Міжнародному проекту “ЛЕЦ. XX століття”. У рамках цього проекту Україна, Польща та Росія одночасно випускають унікальний мистецький альбом – своєрідний літопис ХХ століття. Це вшанування пам’яті літератора, поета, філософа, антифашиста та антикомуніста, який народився у Львові, Станіслава-Єжи Леца. Він містить майже двісті фотографій, що стали символами часу, зокрема, доробок таких визначних фотографів, як Олександр Родченко, Анрі Картьє-Брессон, Себастьян Сальгадо, Роберт Капа і Антанас Суткус. Усі фотографії підписані великими афоризмами Станіслава-Єжи Леца. Це погляд на велике й трагічне століття крізь парадоксальні та мудрі думки тонкого філософа. Альбом виходить у трьох варіантах, кожен своєю мовою та з дещо варіативною добіркою світлин.
Єжи Лец був одним із пророків і символів ліберальних змін у Польщі та Європі. Його всесвітньо відома збірка “Непричесані думки” віддавна стала класикою жанру та перекладена багатьма мовами світу. Чимало з “непричесаних думок” існують сьогодні як приказки, деякі з них використані в альбомі. Але приємним подарунком для читача стануть 60 афоризмів, надані сином Єжи Леца, яких ніколи не публікували.
Славетний Львів пишається своїми великими земляками. Пам’ять про багатьох із них вже увічнена на львівських вулицях та будинках. Саме тому у Львові в рамках проекту та за підтримки львівської міської влади буде встановлена меморіальна дошка на будинку, де народився Станіслав-Єжи Лец. Урочисте відкриття меморіальної дошки відбудеться 22 квітня. В урочистостях з цього приводу візьмуть участь легендарний польський журналіст, видавець, громадський і політичний діяч Адам Міхнік, російський дисидент, письменник, автор ідеї та упорядник альбому “ЛЕЦ. ХХ століття” Віктор Шендерович, віце-президент польського Об’єднання проти антисемітизму та ксенофобії Магдалена Чиж і Томаш та Ян Леци.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.8096 / 4.08MB / SQL:{query_count}