Анатолій Мельник і його “Екзистенція”

Палац мистецтв запрошує оглянути авторський проект малярства народного художника України

Із 22 квітня до 6 травня в Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) триватиме виставка малярства “Екзистенція” народного художника України, дійсного члена Національної академії мистецтв України, академіка, члена Національної спілки художників України Анатолія Мельника.
“Екзистенція” – це не просто презентація творчого доробку автора за останній період. Метою цього мистецького проекту є своєрідний дискурс на тему людини, її духовних орієнтирів, що демонструється в доступних почуттєвому сприйняттю формах, лініях, силуетах, кольорах. Складні поняття людського буття та його оточення автор зображує мовою живопису.
До експозиції ввійде близько сотні сюжетно-тематичних робіт, виконаних у техніці олійного малярства, у яких розкривається особистісна сутність людини з її унікальною психоемоційною неповторністю. Прикметною рисою малярських творів Анатолія Мельника є авторське образно-філософське тлумачення існування сучасного світу. Ця риса простежується впродовж усієї творчості художника.
“Особливо актуальним для Анатолія Мельника є поняття простору, розуміння його як простору екзистенціальної дії. Використовуючи різноманітні живописні засоби, художник апелює не лише до свідомості, але й до підсвідомих образів та міркувань”, – каже куратор проекту, кандидат мистецтвознавства, заступник директора Палацу мистецтв із науково-мистецької діяльності Ольга Луковська.
З її слів, експозицію доповнять декоративні композиції на тему природи, зображення якої в картинах митця має інтелектуальний підтекст.
Упродовж всього часу показу виставки “Екзистенція” її супроводжуватимуть різноманітні заходи. Зокрема, на відкритті глядачі матимуть можливість не лише побачити живописні твори, а й особисто поспілкуватися з автором, а також насолодитися виступом камерного оркестру “Академія” під керівництвом народних артистів України Артура Микитки та Ігоря Пилатюка. А ще в рамках проекту триватимуть авторські лекції про сучасне мистецтво і кураторські екскурсії для студентської молоді мистецьких вишів Львова.
Керівником проекту “Екзистенція” є лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, народний художник України, дійсний член Національної академії мистецтв України, академік Любомир Медвідь.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5353 / 4.08MB / SQL:{query_count}