День неспішного мистецтва – що це?

Україна приєднується до Slow Art Day. Які львівські музеї долучаться до цієї всесвітньої ініціативи

Цього року українські музеї вперше приєднаються до міжнародної акції Slow Art Day, або Дня неспішного мистецтва, завдяки ініціативі кураторки дитячих проектів у сфері культури, перекладачки Софії Рябчук. Ця акція відбувається 14 квітня у багатьох музеях світу ось уже десять років. То про що ж Slow Art Day? Спробуємо пояснити. Скільки творів мистецтва ми намагаємось побачити в музеї? Якнайбільше! Скільки часу витрачаємо на споглядання одного твору? В середньому 8 секунд... Тож у День неспішного мистецтва українські музеї закликають зупинитися і за одну годину – з 12.00 до 13.00 – повільно і вдумливо оглянути не більш ніж п’ять експонатів. У більшості музеїв-учасників вхід у цю годину буде вільний. А біля визначених музеєм експонатів чекатимуть музейні працівники – раптом комусь захочеться поговорити про свої рефлексії?
Львів також долучиться до цієї акції. У музеях Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького під час години Slow Art Day вхід буде безкоштовним. Відділ “Європейське мистецтво ХІХ – ХХІ ст.” (вул. Стефаника, 3) запропонує дві можливості: зосередитись на роботах таких класиків, як Яцек Мальчевський, Ян Матейко, Михайло Бойчук, Франсуа Жерар, Фрідріх Преллєр, або зануритись у сучасний український живопис із колекції Андрія Супруненка, маючи нагоду спілкуватися біля вибраних картин безпосередньо з колекціонером.
Музей барокової скульптури Йоана-Георга Пінзеля (пл. Митна, 2) запрошує без поспіху вдивлятися в іконографічний ескіз Казимира Сіхульського “Гуцульська Богоматір” та знамениті врятовані скульптури святих Якима, Єлизавети, Йосифа і Анни.
У Палаці Потоцьких (вул. Коперника, 15) на вдумливих відвідувачів чекає добірка ще давніших шедеврів європейського мистецтва XIV – XVIII століть. А тих, що люблять експериментальне та незвідане, футурологічне і таємниче, запрошують до Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри у Брюховичах (вул. Музейна, 16).
Дім Франка (вул. Франка, 150/152) підготував кілька експонатів, які обов’язково будуть вам цікаві і ви захочете знати про них більше. Допомагатиме в цьому наукова працівниця музею, завідувачка експозиційного відділу Віола Чернієнко.
Національний музей у Львові ім. А. Шептицького чекає гостей на експозиціях українського мистецтва з кінця ХІІ – ХІХ століття у головному корпусі (просп. Свободи, 20) та  українського мистецтва ХХ століття (вул. Драгоманова, 42). Під час години неспішного мистецтва вхід до музею коштуватиме половину вартості квитка.
Якщо ж не матимете можливості відвідати ці музеї, можете приєднатись до акції вдома. Для цього відкрийте один із профілів за лінком art.lviv-online.com/profile/, оберіть цікаву для себе репродукцію і роздивляйтесь її уважно впродовж 10 хвилин. Запитайте цю роботу, що вона хоче вам сказати.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5866 / 4.08MB / SQL:{query_count}