У зони відчуження є майбутнє!

26 квітня відбудеться українська прем’єра унікального фільму-постсимфонії “Арка”

У четвер, 26 квітня, в 32-гу річницю Чорнобильської аварії, в Україні відбудеться прем’єра короткометражного фільму-постсимфонії “Арка”. Він був повністю знятий на території Чорнобильської зони відчуження і зібрав нагороди та номінації по всьому світу. 26 квітня на грандіозному концерті “Зона ... Натхнення” на Поштовій площі вперше після зйомок фільму Микита Рубченко виконає постсимфонію “Арка” в супроводі оркестру НАОНІ. Також в концерті візьме участь гурт ONUKA, який присвятив темі Чорнобиля кілька композицій.
Зйомки “Арки” тривали в жовтні – листопаді 2016 року під час будівництва захисної арки для зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС – в безпосередній близькості від місця аварії, яка сталася у 1986-ому.
В основу фільму лягла історія хлопчика, що виріс у Прип’яті, музика, спеціально написана для кінострічки, і архівні кадри кінохроніки, частина яких не знайома широкій аудиторії. Саша-сталкер (Олександр Сирота) супроводжував групу на зйомках. Він добре знає Чорнобильську зону. Його історія стала частиною сценарію фільму. У кінострічці також з’являється прип’ятський лис Семен. Він абсолютно не боїться людей, виходить до туристів і працівників станції по їжу. Побачити його можна в різних місцях зони відчуження, але найчастіше біля їдальні ЧАЕС.
“Арка” розповідає не так про трагедію, як про те, що в зони відчуження є майбутнє. Це спроба зафіксувати час, залишити свідоцтво грандіозності та неповторності моменту. Автор ідеї фільму і продюсер – Ірина Ніколаєнко. Музичний продюсер – відомий український рок-музикант, автор знаменитої рок-версії Гімну України Микита Рубченко. У співавторстві з композитором Ярославом Мисиком вони написали саундтрек до фільму – постсимфонію “Арка”. Її основою стали звуки кількох унікальних об’єктів зони відчуження. Записали і виконали музику колектив Микити Рубченка і Український етносимфонічний оркестр. За зйомку фільму відповідала команда, очолювана режисером Антоном Шатохіним та кліпмейкером Радиславом Лукіним. Виконавець головної ролі – Євген Сичов.
Арка, що дала назву фільму, є найбільшою мобільною наземною конструкцією в світі із прольотом 257 метрів, заввишки 109 метрів (35-поверховий будинок), завдовжки понад 160 метрів (півтора футбольних поля) і вагою понад 36 тисяч тонн. Арка – це частина складної інженерної системи, новий безпечний конфайнмент. У листопаді 2016 року вона накрила застаріле “укриття” над зруйнованим енергоблоком.
Унікальні акустичні властивості Арки і охолоджувальної споруди – градирні – враховували при створенні постсимфонії: швидкість акустичних відображень задала темп твору.
Підготовка до зйомок фільму зайняла два місяці. А знятий він був усього за тиждень. На час зйомок фільму будівництво Арки не припиняли ні на хвилину. Через три тижні після їх закінчення Арка зайняла своє проектне положення. У створенні фільму взяли участь 150 осіб. Концертні кадри зняли безпосередньо під Аркою за 300 метрів від реактора.
За півтора року фільм “Арка” здобув п’ять перемог (нагорода Best Music Video: Salento International FILM Festival, Kyiv Film Festival 2017, Creation International Film Festival, California International shorts Festival, нагорода CortoMusic – Visioni Corte Film Festival, півфіналіст International Music Video Underground) і 18 номінацій на міжнародних кінофестивалях Європи, Америки та Азії.
“Специфіка формату фільму диктувала список фестивалів, в яких ми могли брати участь. Я дуже рада, що наш фільм отримав такий широкий відгук, – каже продюсер Ірина Ніколаєнко. – Не тільки перемогти, а потрапити в число номінантів цих фестивалів – уже велика перемога”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9249 / 4.37MB / SQL:{query_count}