Під прицілом Андрія Любки

“Видавництво 21” представить найновішу прозову книжку письменника

У п’ятницю, 13 квітня, у “Видавництві 21” побачить світ книжка “Кілер+” –перевидання популярної прозової збірки малої прози Андрія Любки “Кілер”, доповненої двома новими оповіданнями.
Книжка “Кілер” була прозовим дебютом Андрія Любки. Від часу її виходу минуло шість років. Перевидання цієї збірки малої прози актуальне з кількох поглядів. Окрім того, що за ці шість років виросло нове покоління читачів, для яких “Кілер+” стане своєрідним відкриттям їхнього улюб­леного автора, цікавою є можливість простежити еволюцію письма, авторського світогляду Андрія Любки, повернувшись до джерел його прози. Саме два нові оповідання, які ввійшли до “Кілера+”, особливо увиразнюють, унаочнюють стильову трансформацію письменника, ілюструють його нові досвіди.
Оповідання “Кілера+” неприховано виказують авторську насолоду від процесу писання та нестримного польоту фантазії, які реалізуються у несподіваних сюжетах та їхніх поворотах. Андрій Любка творить об’ємні картини, будуючи їх на деталях, півтонах, крупних планах, у яких неприпустима найменша удаваність, штучність. І саме щирість, відкритість, довірливий тон оповіді, легкість і прозорість стилю роблять оповідання Андрія Любки читабельними, правдивими, а їхній автор отримує неабиякий кредит читацької довіри. Тим паче, що в його історіях кожен може побачити щось від свого життя і себе. Письменник – уважний спостерігач за навколишнім світом, його жителями та процесами. У своїй подячній післямові до “Кілера+” автор зазначає: “Аби написати “Кілера”, я перетворився на спостерігача, шпигуна й підслуховувача. Я крав слова й людські жести, комбінував персонажів із сотень реальних людей”.
Таким самим відкритим, чесним і стилістично своєрідним залишається Андрій Любка і в нових оповіданнях “Кілера+”, головними героями і досі є Він, Вона, їхні стосунки, але є зміни, які неможливо не помітити. Темп авторського мовлення дещо сповільнюється, як і темп життя його персонажів. Відчутні зміни в світовідчутті, людиновідчутті, себевідчутті. Якісно змінюються герой і героїня Андрія Любки. Ці два оповідання є логічною кодою “Кілера”. Вони присвячені апробації різних моделей ідеальних стосунків між чоловіком та жінкою. Оповіді зумовлюють актуальні міркування про сучасну сильну жінку та місце чоловіка в її світі, картина якого нестримно змінюється, а з нею і сам письменник – Андрій Любка.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.8338 / 4.36MB / SQL:{query_count}