Зустрічаймо весну в понеділок!

Із 2 до 29 квітня у Львові триватиме XV Фестиваль “Французька весна в Україні”

Фестивальний ювілей святкуватимуть під знаком спільних ініціатив та новаторських проектів. “Французька весна” знову приходить в Україну, і в її ритмі впродовж квітня житимуть Київ, Бердичів, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Одеса, Рівне та Харків. Посольство Франції в Україні, Французький інститут в Україні, мережа “Альянс Франсез” в Україні за підтримки Львівської міськради, мерії міста Тулуза та багатьох урядових і неурядових інституцій України запрошують укотре зануритися в розмаїття французького мистецтва, а також оцінити результати французько-українського співробітництва та надихнутися на нові звершення.
Відкриватимуть програму “Французької весни у Львові” 2 квітня о 10.00 виставкою Марії Клименко “Трансцендентність” у приміщенні “Альянс Франсез” (вул. Огієнка, 18-а). Творчість художниці базується на суб’єктивному сприйнятті антропоморфних предметів. Поєднуючи форму з естетичними та ідеологічними складовими, авторка вдається до тем самотності, вибору, відчуження, відкриття істини у цьому хаотичному світі. Художниця застосовує техніку клейового живопису, графіт і полотно.
Цього ж дня о 16.30 в Науковій бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка (вул. Драгоманова, 5) відбудеться відкриття виставки “Франція та Україна: політика, культура та співпраця (1918  – 1920 рр.)”. На ній будуть представлені франкомовні публікації 1917 – 1920 років про Україну, які розкривають не лише її історичні, а й дипломатичні, наукові та культурні зв’язки з Францією. Здобуваючи собі законне місце на політичній шахівниці, дипломатичне представництво молодої незалежної Української держави видає газету “Франція і Україна”. Завдяки діяльності українських дипломатів та діячів культури Україна стає об’єктом дослідження та джерелом натхнення для поетів (Фернан Мазад), істориків, мовознавців і літературознавців (Антуан Мартель, Жорж Люсіані та інших), а також предметом ґрунтовних аналітичних роздумів журналістів (Жан Пелісьє).
А о 17.00 в Італійському дворику виставкою “Франція поруч” розпочнеться офіційне відкриття “Французької весни”. Всі охочі побачити і відчути Францію можуть зануритись у атмосферу “французького” Львова та довідатись, що дружина короля Яна ІІІ Собеського Марія де Ла Гранж Д’Аркієн походила з французької дворянської родини,  а до 1936 року у Львові функціонував музей Фредеріка Шопена. Gazette de Leopol виходила друком французькою, а керамічні пам’ятки з фабрики львівського архітектора Івана Левинського були представлені та відзначені срібною медаллю на Всесвітній виставці у Парижі 1900 року.
У четвер, 5 квітня, о 19.00 у арт-центрі “Дзиґа” (вул. Вірменська, 3) вас чекають на джазовий концерт Domergue-Litvinyuk Project. Ідея його створення зародилася в серпні 2017 року на фестивалі Voicingers (Польща) під час спільної лабораторії французьких, польських та українських музикантів. Про інші акції XV Фестивалю “Французька весна в Україні” “Львівська Пошта” розповість у наступних числах газети.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8389 / 4.36MB / SQL:{query_count}