Вони жартували, а глядач насміявся сповна

У Міжнародний день театру актори театру ім. М. Заньковецької провели церемонію нагородження “Капустяний Оскар”

фото: Тарас Валько (16)
Заньківчани у Міжнародний день театру (27 березня) зробили глядачеві і собі яскраве та феєричне свято – відбулася церемонія нагородження “Капустяний Оскар”. Це були кілька годин позитиву, драйву, жартів та сміху до сліз. Найбільше в залі сміявся… режисер-постановник Орест Огородник – того вечора він відірвався сповна! Загалом всі покидали шоу щасливими, радісними – ще б пак, адже всі відпочили на всі 100%. Як зазначив зі сцени Народний артист України Борис Мірус, сміх – це радість і здоров’я. І це правда. У залі панувала фантастична енергетика та позитивні емоції.
Переможцям номінацій традиційно, окрім статуетки, вручали й… головку капусти. “Мозковим” центром “Капустяного Оскара”, тобто співорганізаторами та співавторами дійства, були актори театру ім. М. Заньковецької Олег Сікиринський, Юрій Хвостенко, Андрій Сніцарчук, Роман Мартин та Мар’яна Фехтель. Творча команда і всі актори-учасники шоу зробили неймовірно гарне свято і глядачам у залі, і собі на День театру. Щиро дякуємо за позитивні емоції, адже вам все вдалося!
Різних жартів і сценок було вдосталь. Побачили глядачі й саркастичну сценку про так звану “театральну реформу”, яку прийняли торік і якою задоволені не всі актори. Чому? Бо в акторів є побоювання (мова про всіх акторів України) щодо підписання контрактів. Було гостро, але так правдиво! Дуже насміялися глядачі й коли гостями “капусника” були спікер парламенту Андрій Парубій, канцлер Німеччини Ангела Меркель та королева Великобританії. Звісно актори грали їхню роль.
“Театри України, зокрема театр ім. М. Заньковецької, завжди стояли на захисті української нації, менталітету, мови та ідеї. Хочу покланятися вам, глядачам, за любов до театру ім. М. Заньковецької!”, – наголосив зі сцени художній керівник театру Федір Стригун.
“Традиція “Капустяних Оскарів” має багаторічну історію – з різними трансформаціями та різними поколіннями виконавців. Востаннє такий Оскар був ще кілька років тому – перед Революцією Гідності та війною. Не робили, бо був не той настрій. Зрештою театр ім. М.Заньковецької святкує своє 100-річчя, ми відбули офіційні урочистості, до нас приїздять багато друзів і гостей з інших театрів – як з України, так із-за кордону, тому творча група, яка працює над “Капустяним Оскаром”, вирішила, що на століття театрального сезону треба зробити і такий формат святкування, – розповів “Львівській Пошті” Тарас Лисак, директор-розпорядник театру ім. М.Заньковецької. – Творча група, яка складається з акторів нашого театру, швидко ухвалила рішення зробити “Капустяний Оскар” на Міжнародний день театру, 27 березня (а це традиційно так і було у попередні роки). Буквально за два місяці актори створили всю цю програму – працювали понаднормово вечорами, ночами, ранками. Нам здається, що все вдалося! Адміністрація театру всіляко сприяла творчій групі, творча група залучала акторів, студентів факультету культури та мистецтв”.
“Думаю, що свято нам вдалося! Дякую акторам за працю! Глядач, який був у залі, був задоволений. Родини наших працівників, які прийшли на “капусник”, також. А ось дуже зворушливий момент був, коли глядачеві транслювали розповідь про Народного артиста України Бориса Міруса – це Людина з великої літери! Він кілька десятків років поспіль працює у нашому театрі”, – розповідає Андрій Мацяк, генеральний директор театру ім. М. Заньковецької. З його слів, сьогодні театр є хорошим психотерапевтом для суспільства, яке перебуває у великій напрузі та, на жаль, депресії. “Запрошуємо до театру на наші вистави, зокрема, на прем’єри”, – резюмує Андрій Мацяк.
“Капустяного Оскара” не було кілька років – ми скучили, і цього року, а тим паче у століття театру, таки вирішили зробити шоу. Думаю, що нам все вдалося. Дякуємо глядачам, що прийшли до нас на свято!”, – розповідає актор, режисер дійства, співорганізатор шоу Олег Сікиринський. З його слів, згодом відео шоу викладуть у Ютубі.
А тепер про переможців. Статуетку і головку капусти за головну жіночу роль отримала Інна Калинюк за роль Проні Прокопівни у виставі “За двома зайцями”, чоловічу – Андрій Войтюк – також за роль у “За двома зайцями”. Вистава сезону – “Марія Заньковецька” режисера-постанованка Федора Стригуна. Наталя Поліщук-Московець отримала нагороду за кращу жіночу роль другого плану у виставі “Марія Заньковецька”, а краща чоловіча роль другого плану – Юрій Волинський (“Труффальдіно з Бергамо”). Оскар та головку капусти отримав і Борис Мірус у номінації вклад в український театр. Традиційно нагороди отримали й актори з інших театрів та театри відповідно. Нагородили на сцені театру й переможця у номінації глядач, який купив найбільше квитків. Жінка-переможець придбала найбільше квитків за допомогою автоматизованої системи придбання квитків на сайті zankovetska.com.ua. Варто зазначити, що до Міжнародного дня театру, згідно з Указом Президента України №87/2018 “Про відзначення державними нагородами України діячів театрального мистецтва”, було відзначено актора театру Олега Сікиринського і присвоєно йому звання Заслужений артист України та керівника костюмерної дільниці Катерину Періг – їй присвоєно  звання Заслужений працівник культури України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1628 / 4.44MB / SQL:{query_count}