Подолати режим самим фактом виживання

Оксана Кісь прочитає у Львові лекцію “Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти”

У вівторок, 3 квітня, о 17.30 в музеї “Територія терору” (просп. Чорновола, 45-г) відбудеться лекція історика Оксани Кісь “Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти”.
У 1940 – 50-их роках десятки тисяч українських жінок були засуджені за політичними обвинуваченнями до довготривалих ув’язнень у тюрмах і таборах ГУЛАГу. Однак їхній досвід багаторічного перебування в нелюдських умовах радянських концтаборів досі не був предметом історико-антропологічних досліджень. Вивчення особистих спогадів колишніх невільниць ГУЛАГу в поєднанні з аналізом офіційних документів, статистичних і демографічних даних дозволяє пізнати різні сторони жіночого повсякдення в умовах неволі. У цій лекції будуть розкриті ті прийоми, до яких вдавалися жінки, щоби пристосуватися до вкрай суворих умов життя, щоб урятуватися на межі фізичного та психічного виснаження. Будуть показані власне жіночі стратегії виживання та способи збереження ключових соціальних ідентичностей (гендерної, національної, релігійної) в умовах критичного обмеження прав та ресурсів. Деякі гендерно забарвлені питомо жіночі знання, навички, уявлення і практики (упорядкування дому, спів, шиття і вишивання, гігієна, відзначення релігійних свят тощо) дозволяли жінкам зберігати зв’язок із традиційною культурою та властиві соціальні норми і цінності і в такий спосіб протистояти дегуманізуючому впливу табірного режиму. Жіночі спогади про ГУЛАГ віддзеркалюють не лише досвід неймовірних страждань і втрат, але й вибудовують контрнаратив про подолання режиму самим фактом виживання, розкриваючи невидиму жіночу дієздатність у нерівному протистоянні з репресивною системою.
Захід триватиме впродовж півтори години. Після нього можна буде придбати книгу “Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти” з автографом авторки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8055 / 4.35MB / SQL:{query_count}