Відкриймо для себе гуцульський світ!

Дім Франка запрошує на персональну виставку Параски Плитки-Горицвіт

У п’ятницю, 30 березня, о 16.00 у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка відбудеться надзвичайна подія. Мовиться про відкриття персональної виставки робіт самобутньої гуцульської художниці Параски Плитки-Горицвіт (Горицвіт – мистецький псевдонім авторки). Її називають Гомером Гуцульщини, бо вона ще й була народним філософом, письменницею, казкаркою, етнографом.
У творчому доробку Параски Плитки-Горицвіт є картини, ікони, витинанки та рукописні книги. Тільки в письменницькому доробку 46 великих рукописних і друкованих на машинці книг по 500 сторінок кожна (!), а також десятки маленьких книжечок з її ілюстраціями та в саморобних палітурках. Рукописи вирізняються винятковою каліграфією. Серед цих книг – філософські твори, а також твори про народне життя, зокрема альбоми “Доля гуцулки” та “Доля гуцула”. Крім того, вона упорядкувала словник гуцульської говірки.
Параска Плитка-Горицвіт добре співала і грала на різних музичних інструментах, які сама виготовляла. Самотужки освоїла фотографування. Фотографувала художниця довколишні краєвиди, церковні обряди, сільські будні та портрети односельців.
“Люблю життя, бо то є відтінком усього того, що маю, – казала мисткиня. – Доки життя дається, трудімося, щоб не залишитися у довгах (…) Творчістю дорожу, бо то є життєвий неспокій у путі до Бога”.
Отож не пропустіть цю особливу подію – персональну виставку творів непересічної народної мисткині в Домі Франка!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3168 / 4.35MB / SQL:{query_count}