До Львова везуть “Сталкерів”!

У Lviv Dovzhenko Centre покажуть копродукцію київських театру “Золоті ворота” і академічного Молодого театру

В четвер, 29 березня, о 19.00 у Lviv Dovzhenko Centre (просп. Червоної Калини, 81) представлять володарку театральної премії “Київська пектораль” – специфічну комедію “Сталкери”.
Головні герої п’єси – забуті та нікому не потрібні – живуть собі десь у покинутому чорнобильському селі. Це чудернацька баба Пріся (Ірма Вітовська-Ванца), її хвороблива донька Слава (Віталіна Біблів) і недоумкуватий онук Вовчик (Владислав Писаренко). Колись у Вовчика був тато, але його вже давно нема. Одного разу він нишком зібрав найнеобхідніші речі – свої документи і всі гроші – та зник у невідомому напрямку…
Це специфічна комедія, де міф і реальність мають однакову силу, де “радіоактивний” гумор межує з правдою життя, де картопля – делікатес, а “згущьонка” – просто фантастика!
“Чому ми живемо в зоні, а інші люди живуть там – не в зоні? У виставі ця Чорнобильська зона відчуження набуває метафори цілої України, штучно відрізаної від світу. В спектаклі виразно і точно озвучені основні страхи та ілюзії українців. Міфічна Європа, подорож до якої фінансово недоступна більшості населення, лякає своїми “свободами”. Тікати з цього світу можна тільки на той, звідки ще ніхто не повертався…
“Сталкери” – це початок співпраці режисера Стаса Жиркова і відомого українського драматурга Павла Ар’є. Вистава з величезним успіхом іде в Києві, не раз брала участь в українських та міжнародних фестивалях і гастрольних турах.
Загалом “Сталкери” і “Слава героям” – це своєрідний диптих про сучасну Україну, яку не знають у світі, але яка заслуговує на те, щоби її почули.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.8560 / 4.07MB / SQL:{query_count}