Одна, зате яка!

Народний художник України Андрій Бокотей святкує 80-річний ювілей

Учора в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відбулося врочисте відкриття виставки однієї композиції Андрія Бокотея. Це робота, про яку він мріяв десятки років, а втілив у життя лише торік. Захід приурочений до 80-річчя професора, народного художника України, академіка Національної академії мистецтв України.
У рамках ювілею також заснували першу премію професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів. Нагородження переможців відбулося також під час відкриття виставки в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького. Переможців обирали з-поміж трьох десятків претендентів. Лауреат першої премії матиме змогу взяти участь у ІІ Міжнародній конференції художників-склярів у місті Нінгбо, що в КНР (покриття витрат на подорож та побут на території Китаю). Переможці другої і третьої премій отримають грошові винагороди в розмірі 20 і 10 тисяч гривень відповідно. Конкурсні роботи всіх трьох переможців увійдуть до колекції Музею скла в Нінгбо.
Андрій Андрійович Бокотей народився 1938 року в селі Брід на Закарпатті. В 1965-ому закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер ЛНАМ), кафедру кераміки. Дійсний член Національної академії мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка (2002 р.), народний художник України (2007 р.), заслужений діяч мистецтв України (1989 р.), професор (1996 р.). Понад 15 років був ректором Львівської національної академії мистецтв.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.9562 / 4.06MB / SQL:{query_count}