Брешіть і добрешетеся…

Заньківчани запрошують львів’ян і гостей міста на прем’єру комедії “За двома зайцями” від Ореста Огородника

Уже цієї суботи, 24 лютого, о 18.00 в Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбудеться довгоочікувана прем’єра комедії “За двома зайцями”.
Постановку п’єси Михайла Старицького здійснив заслужений діяч мистецтв України Орест Огородник, а над сценічним оформленням до неї працював народний художник України, лауреат Шевченківської премії Мирон Купріян. Цікаво, що до роботи над прем’єрою залучений майже весь акторський склад.
Українці добре знають і люблять цей твір Михайла Старицького, зокрема завдяки його екранізації, яку в далекому 1961 році здійснив Віктор Іванов. Він також працював над сценарієм кінострічки, знятої на Кіностудії імені Олександра Довженка. Головні ролі в ній виконали Маргарита Криницина, Олег Борисов, Наталія Наум і Анатолій Юрченко.
Нагадаємо, що в цій п’єсі мовиться про цирульника Свирида Голохвостого, який намагається розбагатіти, одружившись із багатою міщанкою Пронею Сірко, і водночас залицяється до бідної дівчини-красуні Галі. У творі автор порушує проблему соціальної нерівності та висміює життя українських русифікованих міщан Києва.
Варто зауважити, що нова театральна постановка п’єси “За двома зайцями” у версії заньківчан, як і первинна версія фільму, україномовна. І лише легковажний Свирид Голохвостий говорить суржиком. Саме цей інструмент дозволяє підкреслити недолугість молодика. Тож, як бачимо, п’єса, її ідея і типажі героїв досі залишаються гостроактуальними.
“Брехня править світом, брехня лицемірна, брехня дволика, брехня – як засіб замилювання очей, брехня – як шлях до збагачення, брехня – як символ теперішнього часу, брехня – як поїзд до вершин влади, як засіб обману електорату і спосіб збагачення. Така брехня згодом спричиняє революції, адже все таємне стає явним, – каже режисер-постановник прем’єри “За двома зайцями” Орест Огородник. – З іншого боку, довіра. Ми віримо навіть тоді, коли брехня розвіяна, навіть тоді, коли маємо докази, навіть тоді, коли весь світ кричить, що нас обдурили. На брехні будують замки – повітряні, на брехні створюють сім’ї – недовговічні, з брехні складають долі – трагічні, від брехні народжуються діти – нещасні. Брешіть і добрешетеся…”
Окрім суботи, 24 лютого, виставу в театрі імені Марії Заньковецької даватимуть 25 і 28 лютого о 18.00. Квитки можна придбати в касі театру.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7317 / 4.36MB / SQL:{query_count}