“Тихе життя. Пробудження”

Арт-галерея “Зелена канапа” і Наталія Гайдаш запрошують львів’ян та гостей міста на виставку вітражів, яка триватиме до 11 березня

Днями у арт-галереї “Зелена канапа” відбулося відкриття виставки вітражів “Тихе життя. Пробудження”, створених Наталією Гайдаш.
Перші вітражі виникли ще в Стародавньому Єгипті. Використовували їх переважно для декору вікон, захисту інтер’єру від яскравого сонячного світла. Неймовірно заспокійливий, чаруючий ефект кольорового скла на просвіт високо оцінили церковники, і вітраж здобув надзвичайну популярність у оформленні храмових вікон. Другий сплеск популярності та розвитку вітражне мистецтво здобуло в епоху Сецесії.
Попри те, що в інтер’єрах вітраж і тепер використовують часто, художників, які працюють творчо й нестандартно в цій техніці, загалом обмаль. А таких, що створюють проекти, взагалі не більше, аніж пальців на одній руці, на всю Україну.
Серед найяскравіших прикладів використання вітражної техніки в творах сучасного мистецтва – творчість львівської художниці Наталії Гайдаш. Технічно вона майстер своєї справи. Стилістично її творчість – це авторський впізнаваний ф’южн із символізму, естетизму та фольклорного стилю. А емоційно її твори про духовність і любов у всіх її проявах.
Зараз львів’яни і гості міста мають нагоду побачити продовження виставки “Тихе життя”, котру авторка представила торішнього жовтня.
“Тихе життя. Пробудження” – це продовження своєрідної емоційної рекреаційної відпустки. Бажання, потреба, творчий пошук атмосфери відпочинку і релаксації. Ажурні панно із підсвіткою ніби відтворюють стан, коли ти просто заплющуєш очі і дрімаєш, бачиш мерехтіння в очах, – описує свою концепцію Наталія Гайдаш. – А потім воно трансформується у фазу пробудження зі сну. Зокрема, відновлення та перезавантаження для активного нового життя. Ідея “пробудження” – це шлях психологічної реінкарнації людини через відпочинок для того, щоб по-новому зустріти схід сонця”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8844 / 4.08MB / SQL:{query_count}